Ligue 1
18

Neymar i društvo sjajnim pogocima protutnjali Lilleom

Ekipa PSG-a porazila je Lill na gostujućem terenu u susretu 24. kola francuske Ligue 1 rezultatom 3:0.

Nakon 45 minuta nije bilo pogodaka na Pierre-Mauroy stadionu u Lilleu, a kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena, lijevi bek Parižana Berchiche silovitim udarcem desnom nogom dovodi svoju ekipu u vodstvo.

PSG je u nastavku kontrolisao stečenu prednost, a onda u 77. minuti fantastični Brazilac Neymar riješava pitanje pobjednika pogotkom iz slobodnog udarca.

Konačnih 3:0 postavio je Lo Celso u 87. minuti kada je na prelijep način lob udarcem savladao domaćeg golmana za potvrdu pobjede ove sezone nezaustavljivog PSG-a.

Parižani nakon 24 odigrana meča imaju 62 osvojena boda, čak 11 više od drugoplasiranog Marseillea, dok je Lille ostao na 17. poziciji sa 25 bodova, jedan više od Troyesa koji se nalazi u zoni ispadanja i tek treba odigrati svoju utakmicu.