U derbiju kola
12

Nad Kolašincem nije sviran čist penal: "Ovo je najveća greška u nogometu od kada postoji VAR"

E. B.
Nogometaši Marseillea i Monaca su remizirali sinoć u derbiju 20. kola francuske Ligue 1 rezultatom 1:1.

Monaco je poveo autogolom Jordana Veretouta u 17. minuti, a domaćin je izjednačio u 47. minuti preko Alexisa Sancheza.

No, u 73. minuti igrači Marseillea su tražili penal nakon što je igrač Monaca Guillermo Maripan žestoko udario Seada Kolašinca u svom kaznenom prostoru, a glavni sudijac utakmice Jeremie Pignard nije dosudio penal.

Ono što je posebno zasmetalo treneru Marseillea Igoru Tudoru je da i za sudije u VAR sobi nije bilo ništa sporno u Maripanovom startu na reprezentativca Bosne i Hercegovine.

"Za mene je to bio penal i crveni karton. Ovo je najveća greška u nogometu koju sam vidio od kada postoji VAR. Meni je to neobjašnjivo", rekao je Tudor.

Marseille se nalazi na trećem mjestu u prvenstvu s 43 boda, dva manje od drugog Lensa i četiri manje od vodećeg PSG-a, koji ima i utakmicu manje, dok je Monaco četvrti s 38 bodova.