Premijer liga BiH
8

Mladost minimalno porazila GOŠK, Erić odbranio penal i donio bod Zvijezdi 09 kod Krupe

(Foto: E. M./Klix.ba)
Ekipa Mladosti porazila je GOŠK na otvaranju druge polusezone Premijer lige BiH rezultatom 1:0, a drugi susret 20. kola između Krupe i Zvijezde 09 završen je bez pobjednika.

Mladost je do pobjede stigla zahvaljujući pogotku koji su postigli u šestoj minuti susreta, a tri boda domaćoj ekipi osigurao je povratnik u ekipu Filip Arežina.

U nastavku meča i jedna i druga ekipa imale su nekoliko izuzetno dobrih prilika koje nisu pretvorili u pogodak, pa je meč završen pobjedom Mladosti.

U drugom meču, Krupa i Zvijezda 09 odigrali su meč bez pobjednika, a konačni rezultat je glasio 1:1.

Mandić je doveo Krupu u vodstvo u šestoj minuti, a sedam minuta prije kraja prvog poluvremena Huseinbašić pogađa za 1:1 i postavlja, kasnije će se ispostaviti, konačni rezultat meča.

Gosti su finiš meča igrali s igračem manje s obzirom na to da je Bašanović dobio crveni karton, a Krupa je imala priliku doći do tri boda s bijele tačke, no Erić je odbranio udarac Mandića.

U terminu od 14:30 odigran je još jedan meč, a lider Premijer lige BiH FK Sarajevo porazio je Tuzla City kao gost rezultatom 3:0.