20

Milan ubjedljivo slavio u gostima protiv Empolija, Krunić igrao do 68. minute

(Foto: EPA)
U 14. kolu Serije A Milan je u gostima rezultatom 4:1 slavio protiv Empolija.

Milan je ovom pobjedom nastavio niz bez poraza u ligi koji sada traje četiri utakmice pri čemu su Rossoneri upisali tri pobjede. Na drugoj strani, Empoli je upisao osmi poraz u sezoni, odnosno treći u posljednjih pet utakmica.

Iako je Milan nastupio bez napadača Bacce, to nije bila prepreka za postizanje novih pogodaka. Strijelci su bili Lapadula (15' i 78'), Suso (61') i Costa (64' autogol), dok je jedini strijelac za domaći tim nakon greške Donnarumme bio Saponara u 17. minuti.

Bh reprezentativac Rade Krunić na terenu je proveo 68 minuta u dresu Empolija, a zamijenio ga je Tello.

Ranije je Torino rezultatom 2:1 slavio protiv Chieva. Falque je postigao oba gola za domaći tim, dok je strijelac za Chievo bio Inglese u 85. minuti. Gosti su meč završili sa igračem manje pošto je u 89. minuti direktan crveni karton dobio Cacciatore.