8

Marseille bolji od Rennesa, Prcić odigrao cijeli meč

Piše: Edin Isanović
Olympique Marseille je u okviru 26. kola Ligue1 na svom Velodromu savladao Rennes rezultatom 2:0.

Izabranici Rudija Garcije bili su bolji tokom svih 90 minuta i zasluženo su osvojili kompletan plijen. Kod gostiju je cijeli meč odigrao potencijalni bh. reprezentativac Sanjin Prcić.

Osim toga, domaći su napravili dobru uvertiru pred naredno kolo kada im na noge dolazi PSG. Premda je Marseille bio bolji u prvih 45 minuta, mreže su mirovale.

U nastavku je Marseille konkretizirao nadmoć na terenu. Igrao se 59. minut kada je N'Jie jednu odbijenu loptu sjajno sproveo u mrežu za 1:0.

Samo pet minuta poslije, domaći izvode najbolju akciju na utakmici. Sanson petom ostavlja loptu za Thauvina koji fantastičnim udarcem matira Costila za konačnih 2:0. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Marseille ostaje na šestom mjestu sa 39 bodova, dok je Rennes deseti sa 33 osvojena boda.