4

Marseille bez problema savladao Angers

Piše: Edin Isanović
U okviru 29. kola francuske Ligue 1 Marseille je bez problema savladao Angers rezultatom 3:0.

Tim sa Velodroma vodi bitku za izlazak na evropsku scenu. Prije ovog meča bili su na šestom mjestu pa se pobjeda nametala kao imperativ. S druge strane stajao je klub koji zauzima solidno deseto mjesto u francuskoj nogometnoj eliti.

Izabranici Rudija Garcije došli su u vodstvo u 9. minuti preko Thauvina koji je matirao Michela za 1:0. Jedanaest minuta poslije na asistenciju Payeta mrežu gostiju pogodio je Cabella za 2:0, što je bio konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku su domaći kontrolisali utakmicu, a konačnih 3:0 postavio je Thauvin u 77. minuti utakmice.

Ovo je bila izuzetno važna pobjeda Marseilla u borbi za vrh tabele. Trenutno su na petom mjestu.