Uzvratni meč
13

Manchester City prvi finalista engleskog Carabao Cupa

(Foto: APF)
Ekipa Manchester Cityja plasirala se u finale engleskog Carabao Cupa pobjedom u uzvratnom susretu polufinala protiv Bristol Cityja, a rezultat je glasio 3:2.

Ekipa Pepa Guardiole slavila je u prvom meču rezultatom 2:1 te su pobjedom u drugom susretu samo osigurali prolazak u finale.

Građani su u vodstvo stigli u 43. minuti kada Sane koristi jednu odbijenu loptu u kaznenom prostoru domaće ekipe, a pitanje putnika u finale riješio je Kun Aguero pogotkom u 49. minuti nakon sjajne asistencije Kevina De Bruynea.

Domaći tim preko Pack u 64. minuti smanjio je rezultat na 2:1 da bi u 95. minuti pogotkom Flinta stigli do poravnanja. Bristol je nakon toga svim silama krenuo prema golu Građana, a onda u posljednjim sekudama meča Kevin De Bruyne postiže pogodak za konačnih 3:2.

Manchester City tako je postao prvi finalista Carabao Cupa, a drugi putnik u finale saznat će se poslije uzvratne utakmice između Arsenala i Chelseaja koja je na rasporedu u srijedu.

U prvom meču na Stamfrod Bridgeu rezultat je glasio 0:0.