0

Ligue 1: Monaco u derbiju "počastio" Marseille sa četiri gola u mreži

U derbiju 20. kola francuske Ligue 1 Monaco je u gostima rezultatom 4.1 pobijedio Marseille.

Monaco je ovom pobjedom iskoristio kiks Nice protiv Metza (0:0) i zauzeo je prvo mjesto na tabeli sa istim brojem bodova kao Nice, ali i sa nestvarnom gol-razlikom 60:21, najboljom u najboljih pet liga Evrope.

Marseille je imao niz od pet vezanih ligaških utakmica bez poraza, ali ponovo ga je savadalo Monaco, jer upravo je posljednji ligaški poraz timu Rudija Garcije nanio Monaco kada je kod kuće slavio sa 4:0.

Lemar je u 15. minuti pogodio za 1:0, a samo šest minuta kasnije Falcao je povisio na 2:0. Potom je Rolando u 28. minuti smanjio na 2:1 da bi Silva na isteku prvog poluvremena vratio na dva gola razlike za Monaco pogodivši za 3:1. Upravo je Silva postavio konačnih 4:1 u 56. minuti.

Učinak od 60 golova u 20 odigranih kola prvenstva, računajući najboljih pet liga Evrope, od sezone 2006/07. uspjeli su ostvariti samo Barcelona i Real Madrid. To govori o uspjehu Monaca.