Spasio se i Borac
266

GOŠK savladao Čelik i ostao u Premijer ligi BiH

(Foto: Klix.ba)
Nogometaši GOŠK-a su slavili u Gabeli protiv Čelika rezultatom 1:0 u 7. kolu Lige za opstanak i na taj način su osigurali igranje u Premijer ligi BiH i naredne sezone.

GOŠK je dominirao tokom čitavog susreta i zasluženo je upisao tri boda.

Prvi su na meču ozbiljno zaprijetili gosti kada je nakon pola sata igre Nikolić ubacio, a Jurina pogađa prečku.

GOŠK je do pogotka koji im je osigurao opstanak stigao u 49. minuti. Barić je ubacio sa desne strane, a Mišić glavom iz teške pozicije šutira i pogađa suprotan ugao gola gostiju za 1:0.

Do kraja susreta GOŠK je mogao i udvostručiti prednost, no neprecizni su bili Ramić i Barić.

Čelik je do boda mogao stići u 85. minuti kada je Jurina glavom spustio loptu Đelmiću, čiji udarac sjajno brani Kozić.

Ovom pobjedom osim u Gabeli slavilo se i u Banjoj Luci jer je uz GOŠK opstanak u bh. eliti osigurao i Borac.

Čeliku u posljednja tri kola predstoji grčevita borba za opstanak sa Slobodom, a ukoliko u narednom kolu Tuzlaci slave u Zenici i oni bi osigurali opstanak, a Čelik bi iduće sezone igrati u Prvoj ligi FBiH.