3

Garcia ni u trećem ligaškom meču na klupi Marseillea ne zna za pobjedu, slavio Montpellier

U 12. kolu francuske Ligue 1 Montpellier je kao domaćin slavio protiv Marseillea (3:1).

Ovo je već treći uzastopni meč bez pobjede za Marseille - ima dva remija i poraz. Niz traje od dolaska Rudija Garcije na trenersku klupu. Marseille sada ima samo jednu pobjedu u posljednjih pet utakmica u prvenstvu. Računajući Liga kup Garcia ima jednu pobjedu, jer je savladao Clement Foot 26. oktobra.

Ovo je druga pobjeda u ligi za Montpellier u posljednja četiri kola i klubj e trenutno 12. na tabeli sa 14 bodova koliko ima i Marseille koji je 10.

Junak domaćeg tima bio je Boudebouz koji je postigao dva pogotka u četvrtoj i 36. minuti, a treći gol za Montpellier postigao je Mounie u 57. minuti, Marseille je uz pomoć Pionniera koji je postigao autogol u 52. minuti stigao do svog jedinog gola na meču.