Prijateljski meč
24

Englezi golčinom Rashforda i pobjedom protiv Kostarike najavili Svjetsko prvenstvo

Reprezentacije Engleske je na Elland Roadu u posljednjoj pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo u Rusiji pobijedila selekciju Kostarike rezultatom 2:0.

Krenuli su domaći žestoko, a već u devetoj minuti Jones je nakon centaršuta iz kornera šutirao glavom i pogodio prečku.

Samo četiri minute kasnije bilo je 1:0 za Englesku. Rashford je uputio snažan udarac s velike udaljenosti i Navas nije imao nikakvih šansi da odbrani ovaj spektakularni šut.

Do odlaska na odmor obje reprezentacije su imale po još jednu dobru šansu. Prvo je golman odlično odbranio udarac Vardyja, a na drugoj strani sreće nije imao ni Venegas.

Englezi su ponovo početkom drugog poluvremena opasno prijetili. Prvo je Navas zadivljujuće odbranio udarac Hendersona, a onda je iz dobre situacije izblokiran Maguire.

Konačnih 2:0 postavio je Welbeck je u 76. minuti golom glavom iz blizine u praznu mrežu.