67

Drama na Etihadu: Pet golova, četiri penala i pobjeda Cityja

Piše: I.P.
(Foto: AFP)
Na Etihadu je održan meč osmog kola engleskog Premiershipa između Manchester Cityja i Tottenhama koji se završio sa ubjedljivih 4-1 za domaće.

City je došao u vodstvo u 13. minuti, a nakon Aguerovog uspješnog iskorištavanja Lampardove asistencije. Slavlje domaćih nije dugo trajalo jer je samo dvije minute poslije Tottenham izjednačio preko Eriksena.

Prvi prelomni momenat bio je dosuđeni penal za City u 20. minuti nakon što je Erik Lamela žestoko startovao u šesnaestercu. Aguero je bio siguran za vodstvo od 2-1.

Dvanaest minuta poslije Aguero propušta priliku da povisi vodstvo. Argentincu Lloris brani penal koji je dosuđen nakon grubog starta Kaboulsa.

Drugo poluvrijeme donosi još jedan penal i to u 62. minuti. Ni gosti ne uspijevaju da realiziraju jer je Hart Soldadu odbranio šut u donji lijevi ugao.

Pet minuta poslije dolazi ključni momenat. Fazio je dobio crveni karton, a penal izvodi oboreni Aguero koji se iskupljuje i City dolazi na 3-1.

Četvrti gol za Građane opet postiže zlatni Argentinac u 75. minuti, a nakon asistencije Fernandinha.

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko nije ulazio u igru.