Prijateljski meč
58

Bayern nakon preokreta savladao PSG, predstavio se sin Georgea Weaha

Nogometaši Bayerna pobijedili su PSG nakon preokreta rezultatom 3:1 u utakmici Međunarodnog kupa prvaka, pripremnom turniru velikana, koji se održana u Americi, Evropi i Singapuru.

Ovaj meč odigran je u austrijskom Klagenfurtu, a nijedan od rivala nije igrao u najjačem sastavu budući da nedostaje veliki broj zvijezda koje su učestvovale na Svjetskom prvenstvu.

Bajern je u prvom poluvremenu imao znatno respektabilniji tim, ali je PSG poveo u 31. minuti golom Timothyja Weaha, inače sina slavnog nogometaša i aktuelnog liberijskog predsjednika Georgea Weaha.

Bavarci su u nastavku napravili preokret pogocima Martineza u 60., Sanchesa u 68. i Zirkzeea u 78. minuti.

Na golu Svetaca bio je Gianluigi Buffon, koji je ovog ljeta stigao u PSG, a Bayern je s klupe predvodio novi trener, Hrvat Niko Kovač.

Podsjetimo, u prvom utakmici Međunarodnog kupa prvaka noćas je Borusia Dortmund pobijedila Manchester City rezultatom 1:0.