4

Evropska liga / Astana i Olympiakos podijelili bodove u prvom meču četvrtog kola

U prvom meču četvrtog kola Evropske lige Astana i Olympiakos su podijelili bodove odigravši 1:1.

Oba gola pala su u prvom poluvremenu. Najprije je domaćin poveo već u osmoj minuti kada je Twumasi pronašao Despotovića koji šalje loptu u praznhu Lealijevu mrežu za 1:0.

Kazahstanska ekipa je mogla udvostručiti prednost u 23. minuti, no Despotovićev šut ovaj put je ukrotio Leali. Kazna je stigla sedam minuta kasnije kada Seba glavom postiže gol za 1:1.

Olympiacos je u 73. minuti bio veoma blizu preokreta, no Elyounoussijev šut je na čudestan način odbranio Erić. Golman domaće ekipe je spasio svoju mrežu još jednom također na fantastičan način pet minuta prije kraja susreta, kada je Martins šutirao, a srbijanski golman je uz pomoć prečke izvadio loptu iz samih rašlji.

Marin Aničić je susret odgledao sa klupe za rezervne igrače domaće ekipe.