10

U20 EP Divizije B: Košarkaši BiH savladali Rumuniju, u srijedu protiv Bugarske za četvrtfinale

Edin Atić
Edin Atić
U20 muška košarkaška reprezentacija BiH je savladala Rumuniju u trećoj utakmici grupne faze na Evropskom prvenstvu Divizije B u Grčkoj rezultatom 73:58.

Naša reprezentacija je odlično otvorila meč i nakon prve dionice igre u kojoj je prikazala odličnu igru u odbrani vodila je sa 19:7.

U drugoj četvrtini izabranici Senada Muminovića su odigrali nešto slabije, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 31:25 za našu reprezentaciju.

Rumuni su sredinom treće četvrtine poveli sa 37:35, no ubrzo se naša selekcija vratila u vodstvo i u posljednjih deset minuta igre ušla s vodstvom 47:57.

U posljednjoj četvrtini naši reprezentativci su odigrali odlično i zasluženo slavili sa 73:58.

Najbolji u našem timu bili su Kenan Karahodžić sa 21 poenom uz 7 skokova, dok je kapiten Edin Atić ostvario double-double sa 16 poena uz 11 skokova i 5 asistencija.

U posljednjoj utakmici grupe D naša selekcija igra protiv Bugarske u direktnom dvoboju za drugo mjesto i plasman u četvrtfinale.

Susret se igra sutra s početkom u 15 sati i 30 minuta.