Košarka
4

U20 EP Divizije B: Bh. košarkaši poraženi od Grčke u četvrtfinalu

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva divizije B za igrače do 20 godina. Naši momci su poraženi od domaćina Grčke rezultatom 77:51. Ovim porazom izgubili smo borbu za plasman u A diviziju.

BiH je odlično otvorila meč i nakon prve četvrtine vodili smo rezultatom 18:11. Ipak, Grci su do poluvremena preokrenuli i na pauzu se otišlo uz rezultat 35:26. Do kraja meča razlika se samo povećavala do ubjedljivih 77:51.

Kenan Karahodžić i Markus Lončar ubacili su po 14 poena za naš tim i bili su jedini igrači sa dvocifrenim brojem poena u našem timu. Lončar je dodao i 12 skokova.

Neredni meč našeg tima je sutra kada ćemo igrati protiv poraženog iz sudara Islanda i Gruzije čime će početi borba bh. tima za plasman od petog do osmog mjesta.