Košarka
226

U18 EP divizije B za žene: Pala i Rumunija, četvrta pobjeda BiH i uvjerljiv plasman u četvrtfinale

Piše: Edin Isanović
(Foto: Edin Hadžihasić/Klix.ba)
U18 ženska košarkaška reprezentacija BiH ostvarila je i četvrtu pobjedu iz isto toliko utakmica na Evropskom prvenstvu Divizije B koje se od 23. do 30. jula igra u Sarajevu (dvorana na Ilidži). Bh. košarkašice večeras su porazile odabranu selekciju Rumunije rezultatom 88:72.

Prvu dionicu reprezentativke BiH su riješile u svoju korist rezultatom 26:19. Izabranice Gorana Loje nastavile su dominaciju i u drugoj četvrtini koja je otišla na stranu BiH pa se na poluvrijeme otišlo kod vodstva domaćih 44:35.

Premda su gošće iz Rumunije igrale prvi dio treće četvrtine dobro i vodile, posljednje minute pripale su bh. košarkašicama koje su ovu dionicu dobile 22:17, a semafor je pokazivao 66:52.

U posljednjoj četvrtini bh. košarkašice su rutinski čuvale prednost. Na kraju je rezultat glasio 88:72.

Najefikasnija u redovima BiH bila je Heljić sa 19 ubačenih poena.

BiH je vodeća u grupi A. Ima maksimalne četiri pobjede iz četiri meča. Savladali su Finsku, Portugal, Island i Rumuniju. Igrat će u četvrtfinalu protiv drugoplasirane reprezentacije u grupi B. Kako sada stvari stoje to će biti Ukrajina ili Poljska. Meč je na programu u petak.