Nakon pregleda snimka
462

Pogledajte kako je Tuzlak Ademir Zurapović isključio Antetokounmpa, dvostrukog MVP-a NBA lige

H. H.
Košarkaši Njemačke plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva nakon što su u spektakularnoj utakmici u Berlinu pobijedili reprezentaciju Grčke rezultatom 107:96, a jedan od sudija bio je i Tuzlak Ademir Zurapović, koji je isključio najboljeg grčkog igrača Giannisa Antetokounmpa.

Bio je to susret za pamćenje koji je ponudio atomsku košarku, pogotovo u prvom poluvremenu u kojem je postignuto gotovo 120 poena.

Grci su poklekli u trećoj dionici kada je Njemačka stekla veliku prednost i u posljednjih deset minuta ušla s čak 12 poena prednosti (83:71), a kraj njihovih nadanja označilo je isključenje Giannisa Antetokounmpa.

Fantastični košarkaš Milwaukee Bucksa je morao u svlačionicu pet minuta prije kraja nakon druge namjerne lične greške i automatskog isključenja.

Grk je žestoko udario igrača Njemačke Johannesa Thiemanna, a nakon pregleda snimka, bh. sudija Ademir Zurapović pokazao mu je put u svlačionicu i tako je ostavio Helene bez najboljeg igrača.