"Zbog sudijske krađe"
7

Košarkaši Olympiakosa na poluvremenu napustili meč protiv Panathinaikosa

Večeras je u Atini odigran najveći grčki derbi, a košarkaški spektakl u okviru polufinala Kupa Grčke je prekinut na poluvremenu.

Ovaj put nije riječ o prekidu zbog divljanja navijača, već su gostujući igrači odlučili napustiti utakmicu na poluvremenu.

Panathinaikos je nakon 20 minuta igre vodio rezultatom 40:25, a košarkaši Olympiakosa su odlučili iz svlačionice nakon pauze, umjesto na parket, otići kući.

Crveno-bijeli su poručili kako ne namjeravaju odigrati drugo poluvrijeme "zbog sudijske krađe", a nakon što nisu izašli na parket sudije su prekinule meč i pobjedu dodijelili Panathinaikosu.

Panathinaikos će u nedjelju igrati finale protiv PAOK-a, dok se očekuje da Olympiakos bude žestoko kažnjen.