Čekaju se nalazi
25

Kevin Durant ponovo povrijedio koljeno, navijači Brooklyna u strahu od novih loših vijesti

E. B.
Brooklyn je sinoć upisao pobjedu protiv Miamija rezultatom 102:101, no navijači Netsa je nisu previše slavili zbog povrede Kevina Duranta.

Durant je sinoć postao 14. najbolji strijelac NBA u historiji s 26.684 poena prestigavši Dominiquea Wilkinsa, no teren je napustio zbog povrede u trećoj četvrtini.

On se početkom treće četvrtine najprije prilikom prodora sudario s Kyleom Lowryjem i uhvatio za koljeno, no uspio je nastaviti susret. Ipak, nekoliko minuta kasnije povrijedio se pod svojim košem.

Jimmy Butler je pokušao postići koš, no prilikom doskoka pao je na nogu Durantu koji se odmah uhvatio za koljeno. Ljekari su mu odmah savjetovali da napusti utakmicu, što je on i učinio.

Durant je otišao na magnetnu rezonancu i očekuje rezultate pretraga. Navijači Netsa su u strahu da će čuti najgore moguće vijesti, a to bi bilo višemjesečno izbivanje s parketa jednog od najboljih košarkaša svijeta, što bi znatno umanjilo šanse Brooklyna da dođe do titule prvaka NBA lige.

Ukoliko se crni scenarij i ostvari, Kyrie Irving će morati preuzeti na sebe lidersku ulogu.