NBA liga
2

Hardenova magija i 54 ubačena poena nedovoljni protiv Wizardsa

James Harden
Košarkaši Wizardsa pobijedili su u Washingtonu nakon produžetaka ekipu Houston Rocketsa rezultatom 135:131.

Wizardsi su tako potvrdili prije dva dana ostvarenu pobjedu protiv New Orleans Pelicansa, dok su Rocketsi u krizi budući da su upisali i treći uzastopni poraz, a ovo je drugi put u kratko vrijeme da gube nakon produžetaka.

Odlično su Rocketsi ušli u meč i već nakon prve četvrtine imali 12 poena prednosti. Međutim, Wizardsi su do odlaska na odmor uspjeli preokrenuti rezultat. U nastavku se igralo koš za košem pa su uslijedili dramatični produžeci, gdje su se domaći bolje snašli i došli do pobjede.

Najbolji na parketu bio je Harden koji je postigao fantastičnih 54 poena. Tome je pridodao 13 asistencija i osam skokova. Podršku je imao i u Gordonu koji je postigao 36 poena, ali je ostatak ekipe zakazao pa su Rocketsi doživjeli poraz.

Kod domaćih se posebno istakao Wall koji je također zabilježio double-double učinak. Postigao je 36 poena i imao 11 asistencija.

Rezultati:

Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks 110:107

Cleveland Cavaliers - Minnesota Timberwolves 95:102 Washington Wizards - Houston Rockets 135:131 Chicago Bulls - San Antonio Spurs 107:108 New Orleans Pelicans - Boston Celtics 107:124 Utah Jazz - Indiana Pacers 88:121 Golden State Warriors - Orlando Magic 116:110