Košarka
3

Golden State Warriorsi se revanširali Oklahomi i izjednačili u finalu Zapada

Golden State Warriorsi su sinoć u drugoj utakmici finala Zapadne konferencije nanijeli težak poraz Oklahoma City Thunderu rezultatom 118:91 te su tako izjednačili na 1:1 u finalu Zapadne konferencije.

Warriorsi su bili bolji tokom cijele utakmice, u prvoj četvrtini je bilo 27:20, a u drugoj su postigli 30 poena, jedan više od košarkaša Oklahome. Rezultat prvog poluvremena bio je 57:49.

Golden State je u drugo poluvrijeme ušao sa osam poena prednosti te je u trećoj četvrtini ubacio u brzinu više. Warriorsi su postigli 30 poena, dok je Oklahoma uspjela postići tek 19. Posljednji period igre je također pripao Golden Stateu čiji su košarkaši postigli 30 poena u odnosu na 23 Oklahome.

Bilo je to i više nego dovoljno za pobjedu Warriorsa rezultatom 118:91 i izjednačenje rezultata u finalu Zapada na 1:1.

Stephen Curry je predvodio Golden State do pobjede te je ubacio 28 poena, dok je Kevin Durant postigao 29 poena za Oklahomu.