Košarka
10

Golden State smanjio na 3:2 u seriji protiv Oklahome, sjajne predstave Duranta i Curryja

U petoj utakmici finala Zapadne konferencije Golden State Warriorsi su na domaćem parketu rezultatom 120:11 savladali Oklahoma City Thunderse i smanjili vodstvo Thundersa na 3:2.

Golden State je bio u vodstvu skoro cijelim tokom meča, ali nije uspijevao napraviti veliku razliku u prve dvije četvrtine. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 58:50 za Warriorse, a jedino vodstvo Thundersa desilo se u trećoj četvrtini kada je bilo 68:67.

Najveću razliku domaći tim je napravio u posljednjoj četvrtini kada je u tri navrata bilo +13. Thundersi su uspjeli smanjiti na šest poena razlike, ali nisu uspjeli doći do preokreta koji bi im donio konačnu pobjedu u seriji i plasman u veliko finale.

Trenutak koji će ostati posebno upamćen je napad u kojem je Curry nakon sjajne solo akcije pogodio za dva poena i poručio: "Mi ne idemo kući!"

Sjajne predstave pružili su Stephen Curry koji je za Warriorse ubacio 31 poen, dok je na drugoj strani sa 40 poena briljirao Kevin Durant.

U narednom meču Oklahoma City Thundersi su domaćini i imaju šansu da svom parketu obezbijediti veliko finale.