Košarka
7

FIBA Liga prvaka: Igokea savladala Mornar u prvom meču rezultatom 71:69

Košarkaši Igokee savladali su Mornar u prvom meču kvalifikacija za FIBA Ligu prvaka rezultatom 71:69.

Prvak Bosne i Hercegovine će tako na revanš koji se igra za dva dana u Baru ići sa prednošću od dva poena.

Utakmica je obilovala preokretima. Igokea je u trećoj četvrtini imala i plus sedam (44:37), ali su gosti napravili preokret i u posljednjoj četvrtini su imali i dvocifrenu prednost (63:52).

Ipak, ponovo su Aleksandrovčani uspjeli preokrenuti rezultat i slaviti sa 71:69.

Najbolji igrač našeg prvaka bio je Strahinja Mićović sa 25 poena, a Waler je ubacio 23 poena za crnogorsku ekipu.

Pobjednik ovog duela ide u grupu D gdje se nalaze Avellino, Strasbourg, Tenerife, Oostende, Cibona, Mega Leks i pobjednik duela Porto - Juventus.