Košarka
5

Cavsi "zaledili" Warriorse na 30 poena razlike i smanjili na 2:1 u seriji

U trećoj utakmici velikog finala NBA lige Cleveland Cavaliersi su na domaćem parketu rezultatom 120:90 savladali Golden State Warriorse i smanjili vodstvo Warriorsa u seriji na 2:1.

Cavsi su furiozno krenuli od početka i u jednom trenutku prve četvrtine imali su +20 poena razlike kada je bilo 33:13. Warriorsi su do odlaska na poluvrijeme uspjeli smanjiti na osam poena razlike (51:43), ali bliže od toga nisu mogli. Od početka treće četvrtine razlika je postajala sve veća i veća do konačne pobjede Cavsa 120:90.

Cavse je predvodio LeBron James koji je ubacio 32 poena te dodao 11 skokova i šest asistencija. Pratio ga je Kyrie Irving koji je ubacio 30 poena. Na drugoj strani Stephen Cutty je ubacio 19 poena.

Naredni meč ponovo se igra u Quicken Loans Areni, domaćem terenu Cavsa koji imaju priliku izjednačiti na 2:2 u seriji. Meč će se odigrati u noći s petka na subotu.