Košarka
5

Cavaliersi uništili Raptorse u prvoj finalnoj utakmici Istoka

U prvoj utakmici finala Istočne konferencije Cleveland Cavaliersi su nanijeli težak poraz Toronto Raptorsima pobjedivši ih rezultatom 115:84.

Ekipa Clevelanda je dominirala tokom cijele utakmice. Prva četvrtina je završena rezultatom 33:28, a u drugoj su Cavaliersi postigli nova 33 poena, dok su Raptorsi stali na 16. Rezultat prvog poluvremena bio je 66:44 za Cleveland.

Drugo poluvrijeme nije bilo ništa bolje za Toronto. Tokom trećeg perioda utakmice Cavaliersi su ubacili 29 poena, šest više od Raptorsa. Pripala im je i posljednja dionica u kojoj su postigli 20, a Raptorsi 17 poena. Konačan rezultat bio je katastrofa za Toronto, Cleveland je u prvoj utakmici finala Zapada slavio pobjedu od 31 poen razlike, bilo je 115:84.

Cavalierse je do ubjedljivog trijumfa vodio Kyrie Irving sa 27 poena, dok je 24 postigao LeBron James.

Najbolji kod Raptorsa bio je DeMar DeRozen sa 18 poena.