Košarka
7

Cavaliersi dobili Warriorse u petoj utakmici finala NBA lige i ostali u utrci za prsten

Piše: D. B.
Cleveland Cavaliersi su sinoć u petoj utakmici finala NBA lige kao gosti uspjeli pobijediti Golden State Warriorse te tako smanjiti zaostatak na 2:3.

Warriorsi su dobro počeli utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist, dok je u drugoj rezultat bio obrnut tako da je na poluvremenu bilo neriješeno 61:61.

U trećoj četvrtini su košarkaši Clevelanda ponovo ubacili 32 poena, devet više od ekipe Golden Statea. Cavaliersima je pripao i posljednji period igre u kojem su postigli 19, a Warriorsi 13 poena. Bilo je to dovoljno za pobjedu 112:97, koja je Cleveland ostavila u igri za prsten. Naredna utakmica se igra u Clevelandu, što je prilika za Cavalierse da izjednače na 3:3.

Cleveland su do pobjede predvodili sjajni LeBron James i Kyrie Irving sa po 41 poenom, dok je najbolji u Golden Stateu bio Klay Thompson koji je postigao 37 poena.