Košarka
62

Bh. kadeti savladali Poljsku, za opstanak u A diviziji potrebna pobjeda i protiv Estonije

Tarik Biberović (Foto: FIBA Europe)
Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je domaćina Poljsku (75:71) u meču za razigravanje od 13. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu A divizije.

Poljaci su bolje otvorili meč. Prva četvrtina okončana je njihovim vodstvom rezultatom 22:14, a naš tim je do kraja poluvremena uspio smanjiti za dva poena razlike na 38:32.

Preokret izabranika Dragana Mičića uslijedio je u trećoj četvrtini pa smo u posljednju dionicu meča ušli sa vodstvom 56:55. Poljaci su uspijevali vratit prednost tokom četvrte četvrtine, ali su naši momci na kraju ipak stigli do pobjede.

Najbolji strijelac meča, a ujedno i našeg tima, bio je Amar Tiganj sa 27 poena. Vojin Ilić dodao je 13 poena.

BiH: Karić 7, Milošević, 2, Tiganj 27, Ilić 13, Mehić, Cvetić 5, Gutić 3, Biberović 11, Vuković (nije igrao), Kamenjaš 7, Višnjić (nije igrao), Omerović (nije igrao).

Posljednja prepreka za osvajanje 13. mjesta i opstanak u A diviziji je Estonija s kojom ćemo igrati sutra od 14:00 sati.