Gotovo nemoguće
188

Japanska 13-godišnja djevojčica osvojila olimpijsko zlato u skejtbordingu

Momiji Nishiya slavi trijumf (Foto: EPA-EFE)
Japanka Momiji Nishiya pobijedila je danas na prvom olimpijskom takmičenju u skejtbordingu za žene u Ariake Urban Sports Parku.

Ova 13-godišnjakinja podarila je državi domaćinu novo zlato na uličnom događaju dan nakon što je Yuto Horigome pobijedio na muškom turniru.

Rayssa Leal, 13-godišnjakinja iz Brazila, osvojila je srebro. To je za njenu državu druga medalja u skejtbordingu nakon što je Brazilac Kelvin Hoefler jučer osvojio srebro u muškoj konkurenciji.

Ženska bronza pripala je 16-godišnjoj Funi Nakayama, također iz Japana.

Alexis Sablone iz Sjedinjenih Američkih Država je bila vodeća dva trika prije kraja takmičenja, ali se nakon padova u oba pokušaja morala zadovoljiti četvrtim mjestom.

Uspjeh 13-godišnjakinja će sigurno još više dati pečat ovim historijskim Olimpijskim igrama po mnogo čemu.