485

Ejla Makaš osvojila bronzu na omladinskom Evropskom prvenstvu u taekwondou

D. P.
Ejla Makaš nastavila je seriju odličnih rezultata (Foto: Facebook)
Članica Taekwondo kluba Novi Grad Ejla Makaš osvojila je bronzanu medalju u konkurenciji kadetkinja do 33 kilograma, na omladinskom Evropskom prvenstvu koje se održava u estonskom Talinu.

Nakon što je kao nositeljica bila slobodna u prvom kolu, Makaš je savladala predstavnicu Hrvatske u drugom kolu sa 25:20, a u polufinalu protiv ruske takmičarke je vodila sve do treće runde, kada je u posljednjim sekundama poražena 18:16.

Na kraju se okitila bronzanom medaljom, čime je nastavila seriju sjajnih rezultata.

Podsjetimo, Ejla Makaš je i prošle godine na omladinskom Evropskom prvenstvu osvojila bronzanu medalju, a dobitnica je i priznanja za "Vrhunski sportski rezultat u 2020. godini" u organizaciji Olimpijskog komiteta BiH.

Također, na nedavno održanom državnom prvenstvu BiH u Zvorniku osvojila je titulu prvakinje, a u martu ove godine je osvojila i prvo mjesto na prestižnom internacionalnom G1 turniru "Ramus Sofia Open" u Bugarskoj.