43

Žestok sukob navijača Igmana i Veleža na tribini, meč nakratko prekinut

D. P.
Trenutak sukoba (Foto: Čitatelj)
Tokom prvog poluvremena lokalnog derbija sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Igmana i Veleža u Konjicu dogodila se navijačka tučnjava.

Pri rezultatu 1:1, a nakon skoro pola sata igre, dogodila se tučnjava navijača na centralnoj tribini. Tu su smješteni bili navijači Igmana, ali i neutralni navijači Veleža koji nisu bili s grupom Red Army na suprotnoj strani.

Sukob pojedinaca trajao je nekoliko minuta, a nakon toga specijalna policija je reagovala, smirila situaciju i odstranila nekoliko navijača s tribine. Utakmica je nastavljena nakon tri minute pauze.

Sudija Miloš Gigović je sam prekinuo meč zbog tučnjave navaijača. U prilog ni jednima ni drugima ne ide to što se sukob dogodio na tribini gdje su smješteni gledatelji s djecom i suprugama koji su bili nedaleko od mjesta incidenta.

Utakmica je bila prekinuta nakratko (Foto: Klix.ba)

Ono što je interesantno, jeste da su kamere sve vrijeme prenosile šta se događa na tribinama, što nikada nije praksa u svijetu nogometa kada se dogode ovakvi sukobi.

Utakmica je ubrzo nastavljena, a tu su i nastavljeni pogoci pa je tako u trenutku pisanja ovog teksta rezultat 2:2.