14

Široki Brijeg savladao Zvijezdu 09, meč obilježio prekid zbog fotografije Slobodana Praljka

E. B.
Širokobriježani su upisali rutinsku pobjedu (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Nogometaši Širokog Brijega slavili su u posljednjoj utakmici 18. kola Premijer lige BiH kod kuće protiv Zvijezde 09 rezultatom 4:0.
Širokobriježani su poveli na samom otvaranju susreta kada je mrežu Miluna Avramovića zatresao kapiten Denis Ćorić.

Već u 7. minuti Širokobriježani su udvostručili vodstvo, a u strijelce se upisao Viktor Angelov nakon asistencije Branimira Cipetića.

U 34. minuti susret je prekinut na desetak minuta kada su je arbitar Sabrija Topalović poslao igrače obje ekipe u svlačionicu zbog toga što su domaći navijači na tribinama okačili fotografiju sa likom osuđenog ratnog zločinca Slobodana Praljka.

Popularni škrišari su nakon razgovora sa kapitenom ekipe Ćorićem odlučili skloniti spornu fotografiju, ali su i napustili tribine stadiona Pecara, te je susret nasavljen nakon desetak minuta pauze.

Angelov je u nastavku susreta imao nekoliko prilika, a svoju sjajnu partiju krunisao je u 68. minuti kada je drugi put pogodio.

Konačnih 4:0 u 82. minuti postavio je rezervista Stipe Jurić koji je samo nekoliko trenutaka ranije ušao u igru umjesto Angelova.