54

Sarajevo na Koševu savladalo Olimpic 4:2

Piše: N. J.
(Foto: Davorin Sekulić/Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva zabilježili su pobjedu u 8. kolu Premijer lige BiH. Bordo tim je na Koševu slavio protiv Olimpica 4:2.

Sarajevo je povelo u 9. minuti. Tatomirović je nakon ubačaja iz kornera šutirao glavom, Oštraković je odbranio, a Puzigaća odbijanac pospremio u mrežu gostiju.

Sedam minuta poslije na semaforu je stajalo 2:0 za Sarajevo. Haris Duljević je udarcem sa 30-ak metara od gola pogodio mrežu svog bivšeg kluba Olimpica.

Raspoloženi Puzigaća je u 33. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici. Tako je Sarajevo nakon prvih 45 minuta imalo prednost 3:0.

No, nakon toga, kao da su igrači Sarajeva pomislili da je utakmica završena te su u drugo poluvrijeme ušli poprilično opušteno, što im se umalo na kraju obilo o glavu.

Olimpic je smanjio rezultat na 3:1 u 62. minuti, nakon akcije Souze i Muharemovića koji je pogodio mrežu svoje bivše ekipe.

Nakon prodora Pandže u 88. minuti Brković je sa pet metara pogodio prazan gol Sarajeva za smanjenje rezultata 3:2. Ipak, do kraja susreta je Radovac pogodio mrežu gostiju za konačnu pobjedu Sarajeva 4:2.

Rezultati 8. kola nogometne Premijer lige BiH:

Sloboda - Željezničar 1:2 Travnik - Čelik 1:0 Mladost - Široki 0:2 Zvijezda - Radnik 1:1 Velež - Slavija 2:0 Drina - Vitez 0:0 Sarajevo - Olimpic 4:2 Borac - Zrinjski (nedjelja u 19 sati)

1. ŠIROKI BRIJEG 8 6 2 0 15:5 20
  2. ŽELJEZNIČAR 8 5 2 1 14:8 17
  3. ZRINJSKI 7 5 1 1 11:2 16
  4. OLIMPIC 8 4 2 2 14:11 14
  5. SARAJEVO 7 3 4 0 15:8 13
  6. VELEŽ 8 3 4 1 8:6 13
  7. SLAVIJA 8 3 3 2 11:6 12
  8. BORAC 7 3 1 3 7:11 10