40

Mladost osvojila bod na Koševu, Olimpic slavio u Prijedoru

(Foto: Klix.ba)
U terminu od 16 sati odigrano je šest utakmica 7. kola nogometne BHT Premijer lige. Iznenađenje je na Koševu priredila ekipa Mladosti odigravši 0:0 protiv Sarajeva, Olimpic je slavio kod Rudara, Vitez je pobijedio Široki Brijeg, Zrinjski je osvojio tri boda u Bijeljini kod Radnika, Travnik je minimalnim rezultatom savladao Leotar, kao i Zvijezda ekipu Čelika.

Sarajevo - Mladost 0:0

Ekipa Sarajeva je od prve minute krenula ofanzivno ka golu Mladosti, ali su gosti odolijevali napadima. Trivunović, Komazec i Osmanagić su propustili dobre prilike za gol, pa je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 0:0. U nastavku utakmice, tačnije u 48. minuti zaprijetili su gosti preko Krezovića, koji nije uspio pogoditi mrežu golmana domaćih Bandovića. Kako se utakmica bližila kraju, tako su i domaći sve opasnije napadali ka golu Mladosti. U 71. minuti Travančić nije iskoristio dobru asistenciju Bišanovića. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao. Mladost je osvojila veliki bod na Koševu, a Bordo ekipa je ponovo razočarala svoje navijače.

Rudar - Olimpic 0:1

Nakon što najbolju priliku u 4. minuti nisu iskoristili domaći, tačnije Mišan, Olimpic je svoju iz 37. minute pretvorio u gol, a strijelac je bio Rahmanović. U nastavku utakmice je Rudar bezuspješno pokušavao vratiti se utakmicu, a Vukovi su prijetili iz kontre, međutim, rezultat se nije mijenjao. Olimpic je u Prijedoru osvojio sva tri boda.

Vitez - Široki Brijeg 2:1

Širokobriježani su loše otvorili susret protiv Viteza jer je Plazonić dobio crveni karton već u 8. minuti zbog grubog starta kojim je oborio Šišića. Ipak, uprkos igraču manje, gosti su poveli golom Wagnera nakon asistencije Kordića u 24. minuti utakmice. Slavlje gostiju nije dugo trajalo jer je Smirko u 33. minuti susreta izjednačio rezultat na 1:1. Veliku pobjedu Vitezu je u 88. minuti donio Kapetan.

Radnik - Zrinjski 1:3

Plemići su u Bijeljinu stigli da se nadigravaju s Radnikom, a takva igra im je donijela vodstvo u 10. minuti utakmice, kada je nakon kornera udarcem glavom pogodio Barišić. Za 2:0 je u 60. minuti pogodio Savić. Ipak, dvije minute kasnije je rezultat na 2:1 smanjio Nikić. Sve dileme o pobjedniku ovog meča riješio je Bekić golom iz 82. minute. Zrinjski je zasluženo pobijedio rezultatom 3:1.

Travnik - Leotar 1:0

U prvom poluvremenu je Travnik bio bolja ekipa na terenu, a Veziri su stvorili i nekoliko prilika, no, golova nije bilo. U nastavku su Travničani pokušavali doći do gola, ali im to nije polazilo "za nogom" iako su gosti igrali loše. Ipak, sreća se Vezirima osmijehnula u 75. minuti kada su poveli nakon velike greške golmana Leotara. Ispostavilo se da je to ujedno i konačan rezultat ovog susreda. Travnik je osvojio vrijedna tri boda.

Zvijezda - Čelik 1:0

Diatta i Pehilj su u prvom dijelu susreta propustili dobre prilike za vodstvo Zvijezde. Domaći su i u nastavku utakmice bili bolji protivnik, ali nisu uspijevali pronaći put do mreže Zeničana. Ipak, domaći su ostvarili željeni cilj i poveli u 78. minuti nakon što je preciznom Kuzmanoviću asistirao Šmigalović. Bilo je to dovoljno za tek drugu pobjedu Zvijezde u ovoj sezoni.

Željezničar i Slavija se sastaju večeras na Grbavici, a utakmica počinje u 19 sati. Velež i Borac svoju utakmicu igraju sutra s početkom u 16 sati.

1. Zrinjski 7 4 2 1 14:5 14
  2. Sarajevo 7 4 2 1 9:3 14
  3. Borac 6 4 2 0 10:5 14
  4. Olimpic 7 3 3 1 11:7 12
  5. Široki Brijeg 7 3 2 2 14:9 11
  6. Slavija 6 3 2 1 7:4 11
  1. Željezničar 6 3 1 2 8:6 10
  2. Velež 6 2 3 1 7:6 9