0

Hattrick Kaloua u gostujućoj pobjedi Herthe nad Hannoverom

Hertha trenutno četvrta na tabeli (Foto: EPA)
U prvoj utakmici 12. kola Bundeslige Hertha je u gostima sa 3:1 salvadala ekipu Hannovera, a junak pobjede bio je ofanzivac Salomon Kalou koji je postigao hattrick.

Hannoveru je ovo prvi poraz u posljednjih sedam utakmica protiv Herthe koja je trenutno četvrtoplasirana ekipa Bundeslige sa istim brojem bodova kao i Schalke iznad kojeg se nalazi zbog bolje gol-razlike.

Hertha je bolje otvorila ovaj meč i već u prvih 20 minuta su stvorili tri šanse preko Vladimira Daride i Genkija Haraguchija koji je prijetio u dva navrata. Pritisak gostiju se isplatio u 33. minuti kada je pogodio reprezentativac Obale Slonovače Salomon Kalou.

Do kraja poluvremena Hannover je pokušao doći do izjendačenja preko Hiroshija Kiyotakea, ali Japanac je bio neprecizan.

U drugom dijelu Hannover je bolje zaigrao i izgledalo je da će brzo izjednačiti. Međutim, umjesto toga stigao je još jedan pogodak Kaloua u 60. minuti nakon čega je uslijedio period igre u kojem je Hertha ponovo bolja.

U 70. minuti domaćem timu je douđen penal kojeg je u gol pretvorio Kiyotake. Nadu da će Hannover ostati neporažen ugasio je Kalou sa svojim trećim pogotkom u 89. minuti.