Liga prvaka
23

Tok utakmice: Dortmund - PSG 1:0

E. K.
Nogometaši Borussije Dortmund i PSG-a će odmjeriti snage u drugom polufinalu Lige prvaka, a tekstualni prijenos ste mogli pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice. Putnik u finale će biti odlučen nakon revanš susreta sljedećeg utorka u Parizu.

90+1' - Moukoko mijenja strijelca jedinog gola na meču Fullkruga.

90' - Četiri minute nadoknade.

87' - Nmecha i Wolf mijenjaju Ryersona i Brandta.

87' - Još jedna šansa za PSG, ali Fabian Ruiz glavom šutira pored gola.

84' - Sada uzvraća Dortmund. Marquinhos nevjerovatnom reakcijom spašava čist gol tako što je blokirao udarac Brandta da bi u nastavku akcije Reus šutirao glavom preko gola.

82' - Reus mijenja Adeyemija.

82' - Sada prijeti Vitinha, ali njegov udarac odlazi pored gola.

81' - Još jedno uzbuđenje pred golom Dortmunda. Hakimi je uposlio Dembelea koji je iz fantastične pozicije šutirao preko gola.

72' - Nova velika šansa za PSG! Kobel brani zicer Dembelea.

66' - Fullkrug ne koristi centaršut Maatsena.

65' - Kolo Muani mijenja Barcolu.

60' - Kakva šansa sada za Dortmund. Ubacio je Sancho sa desne strane, a Fullkrug sa sedam metara šutirao preko gola.

56' - NOVI ZICER ZA PSG! Fabian Ruiz se sjajno ubacio između stopera Dortmunda i glavom šutirao pored gola Kobela.

54' - Kobel zaustavio udarac Mbappea.

53' - Žuti karton za Fabiana Ruiza.

51' - LUDILO U DORTMUNDU. PSG je u jednom napadu dvaput pogodio stativu, prvo je Mbappe pogodio okvir gola Kobela, a onda u nastavku akcije i Hakimi, ostalo je 1:0 za Milionere.

48' - Udarac Barcole hvata Kobel.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

45+5' - Ubacio je Brandt, a Sabitzerov volej hvata Donnarumma. Kraj prvog dijela.

45+4' - Posljednja šansa u prvom dijelu, slobodnjak za domaće iskosa s lijeve strane.

45+2' - Dembele je ubacio s desne strane, ali Ryerson je intervenisao i spasio Milionere.

45' - Četiri minute nadoknade.

45' - Na drugoj strani je šutirao Zaire-Emery, ali preko gola.

44' - Propala je nova dobra šansa za domaće. Donnarumma sjajno zaustavlja udarac Sabitzera. Tražili su domaći penal zbog prekršaja Hakimija na Adeyemiju, ali Taylor ga nije dosudio.

42' - Lucas Beraldo mijenja Lucasa Hernandeza.

41' - Nevolja za Luisa Enriquea i PSG. Lucas Hernandez se povrijedio prilikom udarca Fullkruga te će napustiti igru zbog povrede.

36' - Schloterbeck je na fantastičan način uposlio napadača Milionera koji je primio loptu i onda rutinski savladao Donnarummu za vodstvo domaćih.

36' - GOOOOOOOOOOOL! Dortmund je poveo preko Fullkruga.

31' - Brandt je izveo korner, Hummels mu je vratio loptu,. ali je ofanzivac Milionera bio u ofsajdu.

30' - Korner za domaće.

22' - Loša utakmica u Dortmundu, gosti imaju inicijativu, ali bez ozbiljnijih prilika.

19' - Maatsen je požutio.

14' - Dobra šansa za domaće. Sabitzer je bio u dobroj poziciji za postizanje gola, ali je Donnarumma zaustavio njegov udarac.

11' - Prva prilika na utakmici, ali udarac Dembelea odlazi pored gola.

1' - Počela utakmica na Signal Iduna Parku, prvi sa centra su krenuli gostujući nogometaši.

20:45 - Ovi rivali su se već sastali u grupnoj fazi ove sezone kada je PSG slavio na svom terenu rezultatom 2:0 dok je na ovom stadionu Signal Iduna Park bilo 1:1.

20:40 - Glavni sudija meča je Anthony Taylor iz Engleske s pomoćnicima Garyjem Beswickom i Adamom Nunnom dok je četvrti sudija Espen Eskas iz Norveške. U VAR sobi su Stuart Attwell i David Coote također iz Engleske.

20:33 - PSG: Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Lucas Hernandez, Nuno Mendes; Fabian Ruiz, Vitinha, Zaire-Emery, Barcola, Dembele; Mbappe. Na klupi su: Navas, Tenas, Ugarte, Goncalo Ramos, Asensio, Danilo, Lee, Kolo Muani, Mukiele, Soler, Lucas Beraldo, Škriniar.

20.32 - Dortmund: Kobel; Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen; Emre Can, Sabitzer, Brandt, Adeyemi, Sancho; Fullkrug. Na klupi su: Meyer, Lotka, Salih Ozcan, Nmecha, Haller, Reus, Wolf, Moukoko, Malen, Sule, Watjen, Bynoe-Gittens.

20.31 - Treneri Dortmunda i PSG-a, Edin Terzić s jedne i Luis Enrique s druge strane su odabrali početne postave za duel u Njemačkoj.

20.30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos drugog polufinala Lige prvaka između Dortmunda i PSG-a koji se s početkom u 21:00 sati.