954

Bh. nogomet ovakvu lakrdiju ne pamti: Ovo je jedna od tri skandalozne odluke u korist Borca

E. K.
Gol Zorana Kvržića iz ofsajda protiv Igmana (Foto: Screenshot)
Nevjerovatnu nogoemtnu utakmicu su nam priuštili nogometaši Borca i Igmana u 32. kolu domaćeg šampionata.

Borac je nakon prvih 45 minuta gubio 2:1, a onda su na scenu stupili Aleksandar Njegomirović i njegovi pomoćnici Damir Lazić i Sreten Udovičić.

Prvo je dosuđen skandalozan jedanaesterac za Borac u 48. minuti susreta nakon duela Jove Lukića i Amera Dupovca poslije čega je napadač Banjalučana sam pao, a sudija Njegomirović pokazao na bijelu tačku da bi siguran realizator najstrožije kazne bio Jovan Nišić.

Nekoliko minuta kasnije Igman je postigao apsolutno regularan pogodak preko Mirsada Ramića za vodstvo od 4:3, ali ga je Njegomirović poništio na asistenciju svojih pomoćnika.

Pogodak Mirsada Ramića koji je poništen zbog navodnog ofsajda (Foto: Screenshot)

I konačno četiri minute kasnije Borac je u potpunosti preokrenuo rezultat i to preko Zorana Kvržića koji je pogodio poslije očiglednog ofsajda u kojem se nalazio.

Postavlja se pitanje kome treba ovakvo suđenje i kada i na koji način se može zaustaviti budući da se slični ili identični incidenti ponavljaju iz sezone u sezonu.