Australian Open
3

Đoković preživio dramu u drugom setu pa se naljutio i pomeo Medvedeva

Srbijanski teniser Novak Đoković (1. ATP) plasirao se u četvrtfinale Australian Opena nakon što je danas pobijedio Rusa Danila Medvedeva (19. ATP) rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 6:7, 6:2, 6:3.

Đoković je bolje otvorio meč, ali u devetom gemu prvog seta izgubio je svoj servis pa se činilo da će se odmah igrati tie-break. Ipak, Novak u narednom gemu osvaja break i dolazi do vodstva. Vrijedi istaći sjajni servis Medvedeva koji je imao pet asova u prvom setu.

U drugom setu se igrao tie-break nakon što su oba tenisera po jednom izgubila svoj servis, a u dramatičnoj završnici bolje se snašao Rus i izjednačio u setovima. Medvedev je nastavio fenomenalne servise i u drugom setu je dodao još osam asova.

Ipak, u trećem setu Novak je pokazao svoj karakter, neutralisao servis Rusa i bez većih problema s dva breaka došao na korak do pobjede.

Prvi teniser svijeta je i u četvrtom setu bio dominantan i na kraju stigao do zaslužene pobjede.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv japanskog tenisera Keija Nishikorija koji je ranije danas savladao Španca Pabla Carrena Bustu.