Historijska prilika
166

Tok utakmice / Kvalifikacije za EP u rukometu: Češka - BiH 23:24

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas u Českoj protiv domaće selekcije igrala historijski susret 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. u Austriji, Norveškoj i Švedskoj u kojem je izborila plasman na smotru najboljih, a tekstualni prijenos utakmice uz video zapise i fotografije mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Gotovo je! Bosna i Hercegovina ide na Evropsko prvenstvo pobjedom protiv Češke rezultatom 24:23.

60' - Karačić!!!!!!!!!!!!! GOOOOOOOOOOOOL! Bosna i Hercegovina ide na Evropsko prvenstvo!!!!!

59' - Petrovsky postiže sedmi gol i donosi novo poravnanje Česima.

58' - Prce postiže deseti gol i donosi novu prednost naše timu.

58' - Karačić zaustavljen u probijanju. Sedmerac za naš tim.

57' - Petrovsky opet ostao sam na crti i pogađa za 22:22.

56' - Haseljić!!!!!!!! Vodi Bosna i Hercegovina u Češkoj!

54' - Burić je pogodio i donio poravnanje našem timu.

53' - Zdrahala pogađa iz sedmerca za vodstvo Češke od dva razlike, prvi put na ovom meču. Haseljić je na drugoj strani odmah smanjio na 21:20.

51' - Tačno je deset minuta do kraja utakmice, Babak pogađa za vodstvo Češke od 20:19. Na drugoj strani Galija je odbranio udarac Panića.

48' - Prce pogađa i donosi novu prednost našem timu, ali su se Česi brzo vratili (19:19).

46' - Hrstka pogađa za 18:17, ali Karačić odmah uzvraća na drugoj strani.

45' - Nikola Prce uz dosta sreće postiže gol. Opet imamo rezultat koji nas vodi za Evropsko prvenstvo.

43' - Martin Galia brani udarac Senjamina Burića. Ždrahala prvi put u igri i odmah postiže pogodak.

43' - Kasparek opet postiže sjajan gol, Burić je bio nemoćan. Rezultat je 16:16.

41' - Benjamin Burić brani sedmerac. Velika odbrana jednog od najboljih evropskih golmana.

40' - Prceeeeee! Novo vodstvo našeg tima.

39' - Prce lob udarcem pogađa. Sjajan šut i gol. Na drugoj strani sjajni Burić brani i upisuje petu odbranu.

38' - Terzić je izborio sedmerac i drugo isključeje za Becvara.

38' - Prce gubi loptu, Becvar iz kontranapada donosi Česima vodstvo.

37' - Panić je dobio kaznu od dvije minute, Hrstka pogađa iz sedmerca.

35' - Kašparek sada postiže sjajan gol, ali mu je Prce uzvratio na drugoj strani (14:13).

35' - "Šaraf" Ovčine za novo vodstvo rukometne reprezentacije BiH.

34' - Baba je šutirao pored gola, a onda Karačić zaustavljen u soloprodoru zbog čega Česi opet ostaju s igračem manje.

33' - Prce sjajno za Burića, a ovaj pogađa za 12:12.

32' - Petrovsky postiže četvrti pogodak, Česi vode 12:11.

32' - Crveni karton za Zemana nakon trećeg isključenja, ovo je jedan od najbitnijih odbrambenih igrača reprezentacije Češke.

31' - Počeo je drugo poluvrijeme. Prvi napad imaju Česi i odmah postižu pogodak, a na drugoj strani Karačić nije pogodio.

Prvo poluvrijeme

30' - Periiiiiiiiiiiiiiiiić! Vodimo na poluvremenu rezultatom 11:10, naši igrači su 30 minuta udaljeni od Evropskog prvenstva!

29' - Hrstka iz novog sedmerca donosi poravnanje Česima. Time-out traži Šuman.

27' - Ovčina je sada istrčao sjajan kontranapad i postigao 10. gol za našu selekciju.

26' - Ovčina je izašao sam pred golmana Češke, ali je pogodio stativu.

25' - Prce pogađa iz sedmerca za vodstvo od 9:8. Petrovsky na drugoj strani opet donosi poravnanje Česima.

24' - Benjamin Burić sada sjajno brani!

23' - Prce pogađa za novo vodstvo našeg tima, a onda na drugoj strani Česi imaju puno sreće jer je Buriću ispala lopta i završila u mreži.

22' - Imali smo priliku otići na dva razlike, ali Prce i Burić se nisu najbolje razumijeli. U nastavku napada Petrovsky pogađa za 7:7.

20' - Panić uz dosta sreće postiže pogodak i s igračem manje donosi prednost našim igračima.

19' - Naš tim je imao dva igrača manje nakon isključenja Ovčine i Terzića, ali okvir gola je saveznik naše reprezentacije. Još uvijek je 6:6.

18' - Babak je šutirao preko gola iz sedmerca, sreća za naš tim.

17' - Senjamin Burić je postigao gol, ali su sudije poništile to.

15' - Stepan Zeman je dobio drugo isključenje u današnjem meču, Prce to odmah koristi i pogađa za 6:6.

14' - Petrovsky nakon izigranog napada izlazi sam pred Burića i bez problema šalje loptu u mrežu.

12' - Česi dolaze do vodstva (5:4), ali je Ovčina sada završio jednu dobru akciju našeg tim i postigao peti gol.

11' - Prce daje gol i donosi novo vodstvo rukometnim Zmajevima. Babak je sa sedmerca na drugoj strani opet donio poravnanje Česima.

9' - Benjamin Burić preko čitavog terena postiže gol i donosi prvo vodstvo našeg tima. Horak na drugoj strani pogađa za 3:3.

8' - Igra se u nešto sporijem ritmu, sada je Panić šutirao preko gola.

5' - Dvije odbrane Burića koji je pokazao da je izuzeto raspoložen.

3' - Odlična akcija našeg tima i Burić pogađa.

3' - Česi su golom iz sedmerca poveli sa 1:0, ali su naši izabranici brzo uzvratili golom Panića. U novom napadu Češke, sjajna akcija domaćih igrača i novo vodstvo od 2:1.

1' - Susret je počeo. Prvi napad su imali naši igrači, ali Prce nije pogodio.

17:55 - U toku je intoniranje himni, prvo BiH, a nakon toga i Češke.

17:51 - Čak i u slučaju poraza naša reprezentacija ima šansu da se kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe plasira na završni turnir.

Prije svega, poraz bi trebao biti sa što manjom razlikom, a u tom slučaju naši rukometaši bi očekivali rasplet u ostalim grupama.

17:49 - Kao što smo nažalost i navikli, i ovaj put Šuman ima problema sa sastavom. Za susret protiv Bjelorusije (poraz 31:25) selektor BiH nije mogao računati na Vladimira Vranješa, Marka Tarabochiju, Tomislava Nuića i Marina Vegara, a protiv Češke neće moći računati na Dejana Malinovića koji mora ići na operaciju koljena. Umjesto njega u Češku je sa ekipom pošao Gafar Hadžiomerović.

17:48 - Naši rukometaši gostuju u Ostravi kod selekcije Češke. Česima, koji su slavili u Sarajevu rezultatom 25:20, pripada uloga favorita, ali izabranici Bilala Šumana imaju mnogo veću motivaciju.

Češka je već osigurala plasman na smotru najboljih evropskih ekipa koja će se održati u Austriji, Švedskoj i Norveškoj iduće godine, dok našoj selekciji za siguran plasman na Evropsko prvenstvo treba pobjeda ili neriješen ishod.

17:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice između Češke i Bosne i Hercegovine, koja se igra u okviru 6. kola druge faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Susret se igra u Ostravar areni u Češkoj s početkom u 18:00 sati.