1.1k

Velež šokirao Željezničar na Grbavici i poklonio jesenju titulu Sarajevu

E. B.
(Foto: D. Ć./Klix.ba)
Nogometaši Željezničara šokantno su poraženi na Grbavici od Veleža rezultatom 2:0 i na taj način ostali bez titule jesenjeg prvaka Premijer lige BiH.

Plavima je u Dolini ćupova bio dovoljan bod kako bi na tromjesečnu pauzu proveli na liderskoj poziciji, no to se nije desilo.

Nusmir Fajić je u 21. minuti iz prvog opasnog napada na utakmici doveo Velež u vodstvo kada je nakon kornera pogodio za 1:0.

Plavi su konstantno napadali, ali je golman gostiju Adnan Bobić bio fenomenalan danas na Grbavici.

Sve promašaje Plavih kaznio je Čivić u 68. minuti kada je preciznim udarcem matirao Vedrana Kjosevskog za konačnih 2:0.

Ovim rezultatom Sarajevo je postalo jesenji prvak Premijer lige BiH i na pauzu odlazi sa bodom prednosti u odnosu na Željezničar.

TOK UTAKMICE:

• kraj utakmice. Željezničar - Velež 0:2.

90+4' - Vehabović je dobio žuti karton.

90+1' - Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade.

87' - Posljednja izmjena u redovima Veleža. Kalezić je zamijenio Cvijanovića.

85' - Čini se da je i igračima Želje jasno da ne mogu stići ni do boda. Nižu se napadi jedan za drugim, ali su oni poprilično bezidejni.

82' - Nova prilika za Plave. Subašić ubacuje sa desne strane, Krpić šutira glavom pravo u Bobića.

81' - Sipović je sada dobio žuti karton nakon oštrog prekršaja nad Brandaom.

79' - Izmjena u redovima gostiju. Hasanović izlazi iz igre, Alagić ulazi.

77' - Sada smo vidjeli lijepu akciju Željinih mladih igrača. Subašić je ubacio sa desne strane, Dacić glavom šutira preko gola.

74' - Osim uvodi još jednog mladog igrača u igru. 20-godišnji Dacić je zamjenio Mujezinovića.

68' - GOOOL!! Velež vodi sa 2:0! Čivić! Snovi Plavih da će polusezonu završiti na prvom mjestu su, čini se, srušeni.

62' - Izmjena u Veležu. Izlazi Behram, ulazi Ferreyra.

61' - Sada je i Velež zaprijetio prvi put u drugom poluvremenu. Cvijanović je šutirao, Kjosevski odbranio..

60' - Velika prilika za Željezničar! Novi sjajan šut Sadikovića iz slobodnog udarca pod prečku, ali Bobić sjajno brani i odbija loptu u korner!

59' - Hasanović je zaustavio opasan napad Plavih i dobio je žuti karton.

55' - Subašić igra hrabro otkako je ušao u igru. Sada je pokušao sa 30 metara, ali lopta je otišla preko gola.

53' - Veselinović je dobio žuti karton zbog prigovora.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Osim je napravio prvu izmjenu, 18-godišnji Subašić je zamijenio štopera Bogićevića. Jasno je da Plavi bacaju sve karte na napad.

• kraj prvog poluvremena. Željezničar - Velež 0:1. Ukoliko ovaj rezultat ostane na kraju susreta, nogometaši Sarajeva će biti jesenji prvaci Premijer lige BiH.

45+2' - Velika prilika za Željezničar! Bojo je ubacio sa desne strane, Krpić šutira glavom sa sedam metara, ali je Bobić još jednom siguran!

45+1' - Igrat će se tri minute sudijske nadoknade. Plavi imaju sedmi korner na utakmici.

40' - Pet minuta do kraja prvog poluvremena. Plavi i dalje ne mogu "otključati" Veležovu odbranu, te pokušavaju šutevima iz daljine matirati Bobića.

32' - Igrači Željezničara traže penal! Mujezinović je pao u kaznenom prostoru gostiju, ali Bilbija nije pokazao na bijelu tačku.

28' - Sada je Sadiković imao još jednu priliku ugroziti Bobićev gol, no ovaj put je iz mnogo bolje situacije šutirao preko gola.

24' - Velika prilika za Željezničar! Sadiković je šutirao iz slobodnog udarca, lopta je išla u same rašlje, a Bobić fantastičnom paradom spašava svoj gol! Nakon kornera još jednom je golman Veleža sjajno odbranio!

23' - Zvonić je zaradio žuti karton nakon što je spriječio Veselinovića da uđe u kazneni prostor.

21' - GOOOL!!! Velež vodi! Fajić! gosti su poveli iz prvog pravog napada. Vehabović je izveo korner sa lijeve strane, Cvijanović je prebacio loptu na drugu stativu, a Fajić je ubacuje u gol za 0:1!

20' - Lopta je i dalje većinom na polovini gostiju, ali se Velež organizovano brani.

11' - Prva prava prilika za Plave. Nakon kornera Sipović je najviši u petercu gostiju, ali šutira tik preko gola.

10' - Plavi imaju terensku inicijativu, ali za sada bez konkretnih prilika. Plavi su izveli četiri kornera u prvih 10 minuta.

2' - Plavi su izveli dva kornera u prvih 90 sekundi meča.

1' - Susret je počeo.

Plavi bi eventualnim osvajanjem boda osigurali jesenju titulu pred nastavak sezone u februaru iduće godine.

Za Željezničar igraju: Kjosevski, Stevanović, Sipović, Bogičević, Pavić, Sadiković, Alispahić, Mujezinović, Bojo, Veselinović, Krpić.

Sastav Veleža izgleda ovako: Bobić, Manev, Zvonić, Ćosić, Cvijanović, Behram, Fajić, Brandao, Hasanović, Vehabović, Ćivić.

Pravdu će dijeliti arbitar Luka Bilbija iz Prijedora. Asistirat će mu Stefan Tešaković iz Istočnog Sarajeva i Aleksandar Smiljanić iz Laktaša.