Tok utakmice / Željezničar - Sarajevo 2:2

Gradski rivali Sarajevo i Željezničar odigrat će danas na stadionu Grbavica 116. ligaški sarajevski derbi, a tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.

Kraj meča

Željezničar - Sarajevo 2:2 (Zajmović 2x / Tatar, Rahmanović)

90+2' - Bez uzbuđenja u posljednjim minutama meča.

Četiri minute sudijske nadoknade.

89' - Ulazimo u sami finiš utakmice.

87' - Velika prilika za Sarajevo. Stanojević je prenio loptu s prve stative, a Adukor na drugoj nije uspio pogoditi praznu mrežu.

86' - Korner za Sarajevo. Za sada je 3:3 u udarcima iz ugla.

84' - Handžić je na terenu umjesto Ahmetovića. Željezničar je sada imao dva dobra napada, u prvom je Zajmović bio u ofsajdu, a u drugom je ispred Veselinovića intervenisao Kovačević.

80' - Posljednja izmjena u domaćoj ekipi, umjesto Čujurića na terenu je Arežina.

78' - Bez opasnosti po gol Kovačevića. Do kraja je ostalo nešto više od deset minuta, trenutni rezultat je 2:2.

76' - Novi korner za Plave koji imaju veliku podršku s tribina.

75' - Korner za Željezničar koji je opet bolji tim na terenu.

73' - Gooooooooool! Blagojević je centrirao s desne strane, Zajmović najviši u skoku i pogađa za 2:2.

70' - Zajmović sada u ofsajdu. Domaća publika negoduje, do kraja meča još 20 minuta.

68' - Hebibović je sada pretčao Bogičevića, ali u posljednji trenutak izbija Stevanović.

67' - Nastavlja se igra. Umjesto Jazvića, na terenu je Veselinović.

66' - Tri minute pauze na Grbavici nakon što su navijači Željezničara napravili veliku bakljadu prećenu vatrometom.

63' - Odlična prilika za Željezničar sada. Pavić se lijepo oslobodio Halilovića, desnom nogom je centrirao na Krpića, a njegov udarac glavom odlazi malo pored gola.

60' - Ništa nakon kornera, navijači Željezničara su sada na južnoj tribini napravili bakljadu.

60' - Vranješ je izgubio loptu na sredini terena, Ahmetović je silovito šutirao, ali Kjosevski odlično brani. Korner za Bordo ekipu koja je puno bolja u ovim trenucima od Plavih.

58' - Projektil Stanojevića s nekih 25 metara, ali pogađa prečku. Iz odbijene lopte Ahmetović šutira pored gola.

56' - Tatar izlazi iz igre, Halilović na terenu.

55' - Pavić je dobio žuti karton, on je prvi igrač s javnom opomenom u redovima Plavih.

52'- Dobra prilika za Plave. Stevanović je dodao do Jazvića, njegov centaršut dolazi do Krpića, on slično kao Ahmetović u prvom poluvremenu ostavlja loptu do Vranješa, ali veznjak Željezničara šutira preko gola.

50' - Željezničar bolji u prvih pet minuta drugog poluvremena.

47' - Jazvić je sada pogodio za 2:2, ali je Kaljanac zbog faula nad golmanom Kovačevićem poništio pogodak.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Na teren je umjesto Hajdarevića ušao Vranješ.

Poluvrijeme na Grbavici

Novi sportski direktor Sarajeva Emir Hadžić nakon kraja prvog poluvremena, iz samo sebi poznatog razloga, krenuo je prema sudiji Kaljancu koji je odlično odradio svoj posao u prvih 45 minuta. Na centru Grbavice nastala je mala gužva, ali je sve brzo završeno i igrači su otišli u svlačionicu.

45' - Jedan minut sudijske nadoknade. Slobodan udarac za Željezničar s nekih 25 metara i odlična prilika da poravnaju.

44' - Finiš sjajnog prvog poluvremena.

42'- Hebibović je probio po desnoj strani, Kjosevski loše reaguje na njegov centaršut, lopta dolazi do Ahmetovića koji je dodaje do Rahmanovića, a on pogađa za 2:1.

40' - Gooooooooooool! Rahmanović, 1:2 za Sarajevo.

38' - Rahmanović je sada faulirao Jazvića, spriječio je kontranapad Plavih i dobio je žuti karton.

35' - Stevanović je probio po desnoj strani, ali loše centrira i Kovačević sigurno hvata loptu.

32' - Velika greška sada golmana Sarajeva kojem nakon udarca Čujurića ispada lopta, Krpić je postigao pogodak, ali je pomoćni sudija opravdano poništio pogodak zbog ofsajda.

30' - Nešto mirniji tempo igre posljednjih pet minuta.

27' - Krpić iz teške pozicije glavom šutira ravno u Kovačevića.

25' - Otvorena igra i s jedne i s druge strane i sjajan gradski derbi između Željezničara i Sarajeva.

22' - Čujurić je lijepo uposlio Pavića, a njegov prizemni centaršut s lijeve strane dolazi do Zajmovića koji pogađa za 1:1.

22' - Goooooooool! Željezničar je stigao do poravnanja, Zajmović pogađa za 1:1.

20' - Centaršut u kazneni prostor, ali bez opasnosti prema golu Sarajeva.

19' - Oštar prekršaj Adukora nad Jazvićem i prilika za Plave da iz prekida stignu do poravnanja.

16' - Odmah nakon pogotka, Sarajevo je moglo stići i do drugog, ali je Hebibović šutirao pored gola.

15' - Rahmanović je probio po lijevoj strani, njegov centaršut išao je prema golu, na liniji je bio Pavić koji izbija samo do Tatara, a on pogađa za 0:1.

15' - Gooooooooooooool! Sarajevo vodi sa 1:0, strijelac pogotka Benjamin Tatar.

14' - Velkoski je nakon soloprodora šutirao, ali pored gola. Bolja igra Sarajeva u posljednjih nekoliko minuta.

13' - Velika prilika za Sarajevo. Rahmanović je šutirao glavom, ali Kjosevski sjajno brani.

12' - Rodin je sada žestoko startovao na Rahmanovića, slobodan udarac za Sarajevo s nekih 35 metara.

11' - Prvi opasan napad Sarajeva, ali lopta ne dolazi do Rahmanovića, odnosno Stevanović je reagovao ispred njega.

9' - Blagojević je sada centrirao na drugu stativu, ali Jazvić nije stigao do lopte. Plavi nešto bolji u prvih deset minuta.

8' - Odlična akcija Željezničara, Zajmović je probio po lijevoj strani, centrirao je u peterac Sarajeva, ali Mujakić u posljednji trenutak izbija ispred Krpića. Nakon kornera, Rahmanović je očistio opasnost.

6' - Golman Sarajeva se oporavio i igra je nastavljena.

5' - Problemi za Sarajevo već na početku meča. Mladi golman Kovačević se žali na povredu nakon što je dobro intervenisao isperd Jazvića.

3' - Bez prilika u prve tri minute. Željezničar je imao jedan aut blizu kaznenog prostora, ali bez opasnosti po gol Kovačevića.

1' - Počeo je 116. ligaški sarajevski derbi. Prvi s centra krenuli su domaći igrači.

20:14 - Sve je spremno za početak meča. Grbavica je ispunjena, teren je u perfektnom stanju i igrači imaju sve preduslove da napokon pokažu najbolje što znaju.

20:10 - Fantastična atmosfera na ispunjenoj Grbavici i pravo je uživanje opet vidjeti ovakve slike s bh. stadiona.

20:08 - Željezničar je u dosadašnjim utakmicama protiv Sarajeva slavio 43 puta, Sarajevo je upisalo 40 pobjeda, dok su 52 susreta završena bez pobjednika. U prvenstvu je skor 35-32 za Plave uz 48 neriješenih susreta

20:06 - Glavni sudija 116. sarajevskog derbija je Haris Kaljanac iz Sarajeva. Prvi pomoćnik je Senad Ibrišimbegović iz Travnika, a drugi Arnel Novalić iz Doboja. Četvrti sudija je Goran Paradžik iz Ljubuškog.

20:02 - Treneri obje ekipe odabrali su startne postave za večerašnji meč:

Za Željezničar igraju: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Čurjurić, Krpić, Blagojević, Bogičević, Zajmović, Hajdarević, Rodin i Jazvić.

Na klupi su: Fejzić, Bakrač, Arežina, Šehić, Šabanadžović, Veselinović i Vranješ.

S druge strane, trener Sarajeva Husref Musemić priliku od prve minute pružio je:

Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Dupovac, Mujakić, Pidro, Stanojević, Adukor, Rahmanović, Tatar, Velkoski i Ahmetović.

Na klupi su: Tucaković, Bekić, Halilović, Crepulja, Resić, Handžić.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Sarajeva. Susret se igra na stadionu Grbavica, a počinje u 20:15 sati.