125

Željezničar nakon preokreta savladao Mladost, Plavi se namučili za pobjedu

E. B.
(Foto: I. Š./Klix.ba)
Željezničar je savladao Mladost nakon preokreta rezultatom 2:1 u susretu 13. kola Premijer lige BiH na Grbavici.

Plavi su teže od očekivanog stigli do pobjede na domaćem terenu protiv pretposljednje ekipe na tabeli.

Fanimo je doveo goste u vodstvo u 38. minuti i na odmor se otišlo s prednošću Mladosti rezultatom 1:0.

Ipak, napadi Plavih su se isplatili u nastavku susreta, te je Željezničar pogocima Štilića iz 54. i Krpća iz 71. minute stigao do zaslužene pobjede.

Rezultati 13. kola: Sarajevo - Čelik 2:0, Velež - Zrinjski 1:0, Tuzla City - Radnik 0:3, Zvijezda 09 - Borac 0:2, Željezničar - Mladost 2:1. Sutra igraju Široki Brijeg - Sloboda.

TOK UTAKMICE:

Kraj utakmice. Željezničar je slavio protiv Mladosti rezultatom 2:1.

90' - Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

86' - Posljednja izmjena u redovima Plavih. Štilić napušta igru, a ulazi Bojo.

83' - Ramović je dobio žuti karton zbog ometanja Velića da ispuca loptu.

82' - Velika prilika za Željezničar! Velika konfuzija u odbrani gostiju, Ramović i Zec nisu uspjeli uputiti udarac, a Hasić u posljednji trenutak izbija loptu u korner.

81' - Ramović mijenja Veselinovića koji je danas bio jedan od najraspoloženijih igrača domaće ekipe.

79' - Štilić je zbog simuliranja dobio žuti karton.

71' - GOOOL!!! Željezničar je stigao do preokreta! Nakon ubačaja Štilića iz slobodnog udarca Krpić je šutirao glavom, lopta je išla pravo u Velića koji katastrofalno reaguje i poklanja pogodak Plavima!

65' - Pavić je sada dobio žuti karton, a potom i Hiroš.

62' - PONIŠTEN POGODAK! Veselinović je pogodio za 2:1, no pogodak je poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Zec. Itekako diskutabilna odluka pomoćnog arbitra Belje...

60' - Pogledajte djelić atmosfere sa današnjeg susreta.

59' - Izmjena u redovima Mladosti. Vazda je ušao u igru umjesto Bibera.

54' - GOOOL!!! Semir Štilić je pogodio za 1:1! Veselinović je uposlio Pavića koji sa lijeve strane odigrava pas u kazneni prostor, a Štilić iz prve matira Velića!

50' - Željo je krenuo po izjednačenje, no Velić je dva puta bio veoma siguran nakon napada Plavih.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Asim Zec je izašao u redovima domaće ekipe, a ušao njegov brat Ermin.

Kraj prvog poluvremena. Mladost vodi na Grbavici protiv Željezničara rezultatom 1:0. Igrači domaće ekipe ispraćeni su zvižducima dijela navijača u svlačionicu.

45' - Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

37' - GOOOL!!! Mladost vodi na Grbavici! Fanimo je strijelac! Primio je loptu u kaznenom prostoru i potom preciznim udarcem iskosa sa desne strane matirao Erića!

32' - Horić dobija žuti karton.

23' - Hasić je sada dobio žuti karton u redovima gostujuće ekipe.

20' - Željo i dalje napada, ali Velić još nema razloga za intervenciju. Mladost se odlično organizovano brani.

16' - Sadiković je požutio u redovima domaće ekipe.

8' - Velika prilika za Željezničar! Nakon odlično odigrane akcije po lijevoj strani šutirao je Štilić, ali od svega samo korner za Plave.

5' - Za sada bez većih uzbuđenja na Grbavici. Plavi imaju veći posjed lopte, ali bez konkretnog učinka.

2' - Smajlagić je dobio žuti karton.

1' - Susret je počeo.

Sastavi ekipa:

Željezničar: Erić, Stevanović, Pavić, Krpić, Štilić, A. Zec, Bogićević, Alispahić, Sadiković, Veselinović i Sipović.

Mladost: Velić, Horić, Fanimo, Atajić, Hiroš, Hasić, Smajlagić, Biber, Begić, Bajić i Isaković.