336

Zeba šokirao Koševo, Sarajevo - Olimpic 1:1

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U posljednjoj utakmici 21. kola BHT Premijer lige FK Sarajevo je u malom gradskom derbiju dočekao ekipu Olimpica. Susret je završen rezultatom 1:1.

Sarajevo je zaigralo otvoreno od prve minute susreta. Prva prilika je zabilježena u 13. minuti, kada je ka golu golmana Olimpica Hamzića šutirao Cimirot. Lopta je potišla pored gola. Dominacija Sarajeva je nastavljena, a domaći tim je bio veoma blizu gola u 20. minuti, no, Stojčev je pogodio stativu. Minut kasnije je Bilbija šutirao preko gola Vukova.

Prvu veliku priliku za gol su gosti propustili u 24. minuti, ali je udarac Zeca sjajno zaustavio Delač.

Igrala se 33. minuta kada je Stojčev ubacio loptu za Velkoskog, koji je pogodio za vodstvo Sarajeva. Pet minuta kasnije je ponovo centrirao Stojčev, ali je ovog puta Bilbija pogodio stativu. U 40. minuti je Hamzić odbranio Vusljaninov udarac te je dvije minute nakon toga dobrom reakcijom otklonio opasnost poslije šuta Stojčeva. Uraganske napade Sarajeva nastavio je Bilbija, koji ipak nije uspio savladati Hamzića u 44. minuti iz izgledne pozicije. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0 u korist Sarajeva.

U nastavku utakmice prva izgleda prilika se ukazala pred golom Sarajeva. Duljevića je u namjeri da postigne gol spriječio stoper domaćih Dupovac.

Pravi šok za domaće igrače i navijače se dogodio u 83. minuti kada je za izjednačenje rezultata pogodio Zeba. Nakon izjedačenja je Sarajevo imalo sjajnu priliku za novo vodstvo, ali je Vusljanin loše šutirao ka golu Olimpica. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Sarajevo nakon dvije utakmice u proljetnom dijelu sezone još uvijek nije osjetilo slast pobjede, tako da vječiti rival Željezničar sada ima pet bodova prednosti i nalazi se na prvoj poziciji na tabeli.

Rezultati 21. kola:

Sarajevo - Olimpic 1:1

8. marta:

Željezničar - Zrinjski 2.1 Radnik - Borac 1:2 Velež - Mladost 0:0 Rudar - Čelik 1:1 Vitez - Slavija 3:0

Travnik - Široki Brijeg 1:0 Zvijezda - Leotar 4:1

1. Željezničar 21 12 6 3 34:17 42
  2. Široki Brijeg 21 10 7 4 45:20 37
  3. Zrinjski 21 10 7 4 34:16 37
  4. Sarajevo 21 10 7 4 27:15 37
  5. Borac 21 11 4 6 27:20 37
  6. Olimpic 21 8 9 4 31:17 33
  1. Velež 21 8 8 5 25:17 32