Bh. veznjaci
3

Vrančić pogodio u važnoj pobjedi Norwicha, Jajalo strijelac u porazu Palerma

Potencijalni bh. reprezentativci Mario Vrančić i Mato Jajalo postigli su pogotke u večerašnjim utakmicama za Norwich i Palermo.

Kanarinci su na najbolji mogući način otvorili 28. kolo engleskog Championshipa i na svom terenu pobijedili su Birmingham rezultatom 3:1. Pukki je doveo Norwich u vodstvo u 13. minuti, ali samo minutu nakon toga Adams je poravnao na 1:1.

Ipak, Vrančić u 22. minuti lijepim pogotkom s distance vraća Norwich u vodstvo, a tri minute nakon toga Trybull povećava na 3:1, kasnije će se ispostaviti i konačni rezultat meča. Ovom pobjedom Norwich je ostao na drugom mjestu sa samo jednim bodom manje od Leedsa.

Prvoplasirani Palermo nije uspio doći do pobjede protiv Salernitane u meču 20. kola talijanske Serije A. Jajalo je efektnim pogotkom doveo Palermo u vodstvo, ali je Anderson u 41. minuti poravnao na 1:1. Kada su svi očekivali kraj utakmice, Casasola u 92. minuti pogađa za 2:1 i donosi gostima pobjedu.

Palermo je bez obzira na večerašnji poraz ostao na prvom mjestu Serije B.