20. kolo
14

Tok utakmica / Premijer liga BiH: Radnik - Željezničar 0:0; Velež - Zvijezda 09 2:0

U terminu od 14:30 sati igrale su se dvije utakmice Premijer lige BiH. U Bijeljini su se sastale ekipe Radnika i Željezničara (0:0), dok su u Mostaru svoj susret 20. kola odigrali Velež i Zvijezda 09 (2:0), a tekstualni prijenos obje utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
FT (Radnik - Željezničar) Kraj utakmice u Bijeljini, rezultat je 0:0.

89' - (Radnik - Željezničar) Finiš meča u Bijeljini, čini se da neće biti pogodaka u ovom susretu.

FT (Velež - Zvijezda 09) Kraj utakmice u Mostaru, Velež je slavio rezultatom 2:0.

82' - (Radnik - Željezničar) Velika šansa za Želju, Lendrić je upropastio dobru situaciju.

80' - (Radnik - Željezničar) Zajmović je imao najbolju priliku na meču za Željezničar, ali je iz dobre situacije šutirao jako loše i nabio loptu preko gola.

80' - (Velež - Zvijezda 09) Dobra prilika za Fajić, ali šutira pored gola.

72' - (Radnik - Željezničar) Dva dobra napada sada u Bijeljini. Prvo je Radnik imao šansu preko Karića koji nije dobro šutirao, a iz kontranapada Ramović je asistirao Zajmoviću koji je loše reagovao u jednoj izglednoj situaciji za Plave.

70' - (Radnik - Željezničar) Još uvijek bez pogodaka u Bijeljini, Željezničar nešto aktivniji, ali sve je to jalovo još uvijek.

60' - (Radnik - Željezničar) Plavšić još jednom pokušava, ali pored gola.

57'- (Radnik - Željezničar) Plavšić prvi put šutira u okvir gola Plavih, ali Kjosevski sigurno brani.

58' - (Velež - Zvijezda 09) Gooooool! Velež vodi 2:0 protiv Zvijezde 09, Vehabović je strijelac za Rođene.

51' - (Radnik - Željezničar) Opet je znatno pao tempo igre nakon nešto više aktivnosti u finišu prvog poluvremena.

50' - (Velež - Zvijezda 09) Rođeni preko Zvonića umalo postigli drugi pogodak, domaći tim bolje stoji na terenu u nastavku susreta.

46' - Počeli su mečevi u Mostaru i Bijeljini.

HT (Radnik - Željezničar) Poluvrijeme u Mostaru, nakon prvih 45 minuta nema pogodaka.

HT - (Velež - Zvijezda 09) Poluvrijeme u Mostaru, Velež golom Brandaoa vodi rezultatom 1:0.

42' - (Radnik - Željezničar) Navijači Željezničara na stadion ulaze tek u ovim trenucima.

37' - (Radnik - Željezničar) Plavi puno bolji u posljedih 10 minuta.

39' - (Velež - Zvijezda 09) Rođeni dominiraju terenom i trenutno su puno bolji protivnik..

31' - (Velež - Zvijezda 09) Fajić je šutirao iz dobre pozicije, ali lopta odlazi pored gola.

24' - (Radnik - Željezničar) Šut Đurića preko gola Kjosevskog. Prije toga su Plavi imali jedan opasan prekid, ali Štilić i Stevanović nisu najbolje kombinovali. Još uvijek bez pogodaka u Bijeljini.

23' - (Velež - Zvijezda 09) Goooool! Velež vodi 1:0, Brandao je pogodio za vodstvo Rođenih.

18' - (Velež - Zvijezda 09) Velika prilika za Fajića, Velež puno bolji na otvaranju meča.

13' - (Radnik - Željezničar) Pavić je dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja, Plavi još uvijek bez prave prilike.

7' - (Radnik - Željezničar) Radnik nešto bolji na početku, ali ništa konkretno domaći tim nije uradio.

4' - (Radnik - Željezničar) Plavšić šutira s nekih 25 metara, ali također preko gola.

1' - (Velež - Zvijezda 09) Ćivić je šutirao s distance, ali lopta odlazi preko gola.

1' - Počelo je meč u Mostaru između Veleža i Zvijezde 09. a ubrzo nakon toga i susret u Bijeljini.

14:20 - Susreti počinju za deset minuta.

14:12 - Sunčano vrijeme u Bijeljini i Mostaru, pa će igrači imati sve potrebne uslove da odigraju dobre dvije utakmice.

14:08 - Velež - Zvijezda 09

Početni sastav Veleža: Bobić, Ćosić, Zvonić, Manev, Ćivić, Pršeš, Hasanović, Vehabović, Ovčina, Brandao, Fajić.

Za Zvijezdu 09 igraju: Vujanac, Correira, Lazić, Haljeta, Đelmić, Tojčić, Stjepanović, Janković, Benović, Popara, Vojinović.

14:05 - Radnik - Željezničar

Za Radnik u današnjem meču igraju: Bilobrk, Bečelić, Radović, Simonović, Mekić, Bradonjić, Peco, Karić, Plavšić, Đurić, Šubert.

Amar Osim se odlučio za ovaj sastav Plavih: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Kosorić, Ramović, Štilić, Jovanović, Zajmović, Sadiković, Jamak, Lendrić.

Željezničar je u posljednji trenutak ostao bez Mehmeda Alispahića koji zbog viroze ne može igrati u ovom susretu.

14:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 20. kola Premijer lige BiH između Radnika i Željezničara, odnosno Veleža i Zvijezde 09. Oba susreta igraju se s početkom u 14:30 sati.