860

Zvonić riješio mostarski derbi, šokantan poraz Tuzla Cityja

E. B.
Velež - Zrinjski (Foto: R. D./Klix.ba)
Nogometaši Veleža na stadionu Rođeni su u Vrapčićima u derbiju 13. kola Premijer lige BiH savladalali Zrinjski rezultatom 1:0.
Pogodak odluke u mostarskom derbiju pao je u samom finišu meča kada je rezervista Denis Zvonić najbolje reagovao u petercu gostiju i pogodio za 1:0 i veliko slavlje više od 5.000 domaćih navijača.

Zanimljivo, Zvonić je bio tragičar prvog duela na stadionu Pod Bijelim brijegom kada je postigao autogol za pobjedu Plemića rezultatom 1:0.

U terminu od 15 sati odigrane su još dvije utakmice u kojima su gosti slavili. Radnik je napravio veliko iznenađenje i slavio kod Tuzla Cityja sa 3:0 pogocima Pece, Karića i Posinkovića, dok je Borac slavio kod Zvijezde 09 sa 2:0 pogocima Crnova i Vranješa.

TOK UTAKMICE:

KRAJ: VELEŽ - ZRINJSKI 1:0, TUZLA CITY - RADNIK 0:3, ZVIJEZDA 09 - BORAC 0:2.

90' - PROMJENA REZULTATA U TUZLI: Tuzla City - Radnik 0:3 (Posinković 90.).

90' - Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

89' - Bobić spašava Velež! Golman domaće ekipe je tri puta sjajno intervenisao nakon pokušaja Zlomislića i Lendića i spasio čisti pogodak!

82' - PROMJENA REZULTATA U TUZLI: Tuzla City - Radnik 0:2 (Karić 82.).

86' - GOOOL!!! Rezervista Denis Zvonić nakon kornera pogađa mrežu gostiju za vodstvo Veleža!

85' - Velika prilika za Velež! Fajić je petljao u kaznenom prostoru, lopta je došla do Cvijanovića koji šutira, a Brkić odbija loptu u korner!

83' - Trener Veleža Feđa Dudić je izvršio i posljednju izmjenu. Ćosić je izašao, Čivić ušao u igru.

81' - Druga izmjena u redovima Veleža. Cvijanović ulazi, Brandao izlazi.

80' - Zrinjski u finišu meča mnogo bolji rival, konstantno su Plemići pred golom Rođenih.

75' - PROMJENA REZULTATA U TUZLI: Tuzla City - Radnik 0:1 (Peco 75.).

74' - Posljednja izmjena u redovima Zrinjskog. Pezer je zamijenio Rustemovića.

71' - Izmjena u Veležu. Zvonić ulazi u igru, Behram je izašao.

62' - PROMJENA REZULTATA U UGLJEVIKU: Zvijezda 09 - Borac 0:2 (Vranješ 62.).

59' - Prinudna izmjena u redovima Zrinjskog. Povrijeđeni Govedarica izlazi, ulazi Lendrić. Čini se da je napadaču Plemića stradala zadnja loža.

56' - I dok se na terenu vodi velika borba, i na tribinama je vatreno. Navijači obje ekipe iz sveg glasa podržavaju svoje ljubimce.

55' - Obje ekipe pokušavaju doći do pogotka. Zrinjski je imao jednu opasnu priliku koja nije rezultirala udarcem ka golu domaće ekipe, dok je Brkić na drugoj strani napravio lijepu paradu nakon lošeg udarca koljenom kojeg je uputio Brandao.

48' - Ćosić šutira sa 35 metara, Brkić odbija loptu u korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Vrapčićima. Čurjurić je zaigrao u redovima Zrinjskog od početka drugog poluvremena.

OSTALI REZULTATI: Tuzla City - Radnik 0:0 (poluvrijeme), Zvijezda 09 - Borac 0:1 (poluvrijeme).

KRAJ PRVOG POLUVREMENA U VRAPČIĆIMA. U rovovskoj bici na stadionu Rođeni Velež je imao najbolju šansu kada je Fajić promašio prazan gol iz peterca u finišu prvog poluvremena, ali rezultat je ostao 0:0.

45' - Igrat će se još jedna minuta sudijske nadoknade.

39' - Sada je Velež propustio stopostotnu šansu! Brandao je uposlio Fajića koji iz peterca promašuje čitav gol! Velež je napravio sjajan kontranapad, lopta je došla do Brandaa na desnu stranu, on po zemlji upošljava Fajića u petercu, a napadač Veleža je za pola koraka bio kratak, te u padu nije uspio zahvatiti loptu kako je htio i ona je otišla pored gola.

38' - Velika šansa za Zrinjski! Bobić sjajno brani udarac Rustemovića!

31' - PROMJENA REZULTATA U UGLJEVIKU: Zvijezda 09 - Borac 0:1 (Crnov 31.).

30' - Nakon pola sata igre bez ijedne prave prilike u Vrapčićima.

26' - Urdinov je dobio žuti karton.

20' - Golmani Bobić i Brkić su i dalje bez posla. Dinamična utakmica u Vrapčićima, ali bez velikih prilika.

12' - Kapiten Zrinjskog Stojkić je dobio žuti karton zbog igranja rukom ispred svog kaznenog prostora. Stojkić će zbog akumuliranih kartona propustiti naredni susret protiv Željezničara.

5' - Otvorena igra s obje strane. Velež i Zrinjski su napravili nekoliko ozbiljnih napada, ali golmani su za sada bez posla.

1' - Susreti su počeli.

Sastavi ekipa u mostarskom derbiju izgledaju ovako:

Velež: Bobić, Manev, Zeljković, Ćosić, Behram, Fajić, Brandao, Ferreyra, Hasanović, Vehabović, Urdinov.

Zrinjski: Brkić, Zlomislić, Šović, Barbarić, Stojkić, Jakovljević, Ibanez, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica.