Las Palmas
13

Tok utakmice / Prijateljski susret: Španija - BiH 1:0

(Foto: AFP)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je odigrala prijateljsku utakmicu u gostima kod selekcije Španije i izgubila je rezultaotm 1:0. Tekstualni prijenos sa fotografijama i video klipovima mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice. Španija je pogotkom Braisa Mendeza slavila rezultatom 1:0.

90+4' - Fornals je šutirao sa 25 metara pored gola.

90+3' - U posljednjoj minuti pokušao je Asensio iskosa sa desne strane, Šehić brani.

90+2' - Španci su izveli još dva kornera.

90+1' - Tri minute sudijske nadoknade.

90' - Igra se posljednja minuta susreta. Malobrojna publika sada ovacijama ispraća svaki potez njihovih ljubimaca.

89' - Španci su izveli i deveti korner, ponovo neuspješno.

88' - Golman Lopez se poigravao, naši igrači to ipak nisu uspjeli kazniti.

86' - Osmi korner za Španiju. Bez opasnosti po naš gol.

84' - Džeko napušta teren, ulazi Kodro. Zukanović će biti kapiten do kraja meča.

82' - Bajić ulazi u igru, Višća napušta teren.

81' - Mendez je sada gađao sa 20-ak metara, lopta prolazi pored stative.

80' - Prcić je ušao u igru umjesto Sarića.

78' - GOOOL!!! Španci su konačno slomili otpor Zmajeva. Isco je šutirao, Šehić kratko odbio loptu do Braisa Mendeza koji pogađa za 1:0.

77' - Igrač Reala šutira silovito, ali pogađa živi zid.

76' - Zukanović je faulirao Isca na oko 30 metara od našeg gola. Bit će ovo dobra prilika za Asensija.

74' - Luis Enrique mijenja golmana. Arrizabalaga izlazi, Pau Lopez je ušao.

73' - Sada je bila velika gužva u našem kaznenom prostoru nakon sedmog korenra Španije. Srećom po Šehića, nije morao intervenisati.

72' - Novi loš pokušaj Španaca. Ovaj put Asensio je šutirao sa 25 metara preko gola.

67' - Rodri je šutirao neprecizno nakon šestog kornera za Španiju.

65' - Izlazi tragičar meča Morata, ušao je Rodrigo. Teren je napustio i Ceballos, a Fornals ga je zamijenio.

64' - Nova lijepa akcija Zmajeva iz kontranapada, španska odbrana je sigurna.

62' - Prva izmjena u redovima BiH. Duljević je ušao u igru umjesto Krunića.

59' - Nova izmjena u redovima Španije. Teren je napustio Suso, ušao je Mendez.

58' - Još jednom se Morata obrukao! Asensio je šutirao iskosa sa lijeve strane, Šehić je odbio loptu do Morate koji sa samo nekoliko metara promašuje prazan gol!

57' - Četvrti i peti korner za Španiju bezuspješno izvedeni.

56' - Morata je sada dobio žuti karton zbog oštrog faula nad Bičakčićem.

52' - Velika šansa za BiH! Višća je ubacio sa desne strane, Krunić kasni na oštar ubačaj.

51' - Cimirot je izgubio loptu, Morata još jednom šutira veoma loše, ovaj put s ivice kaznenog prostora.

51' - Jonny ne može nastaviti igru, umjesto njega ušao je Azpilicueta.

51' - Sarić pravi žestok faul nad Ceballosom. Srećom prošao je bez drugog žutog kartona.

50' - Jonny je ostao na zemlji nakon duela sa Gojakom. Desnom bočnom igraču Španije se ukazuje pomoć.

48' - Nova prilika za Moratu, napadač Chelseaja se još jednom spetljao pred našim golom.

47' - Prva prilika za Španiju. Isco ubacuje s lijeve strane, Morata je ponovo sam u petercu, ali šutira očajno.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Zmajevima još 45 minuta preostaje do postavljanja rekorda od 10 utakmica zaredom bez poraza.

• kraj prvog poluvremena. Bez pogodaka na stadionu Gran Canaria.

45' - Posljednja minuta je u toku.

43' - Sada je Asensio bio u šansi. Isco je prošao po lijevoj strani i ubacio, a njegov saigrač iz Reala neometan sa sedam metara šutira glavom pored gola.

41' - Sada je Šehić bio na prvom pravom iskušenju. Isco je šutirao s ivice kaznenog prostora, ali preslabo za našeg čuvara mreže.

40' - Bešić je sada faulirao Jonnyja. Arbitar Xitra mu je progledao ovaj put kroz prste i nije mu pokazao žuti karton.

39' - Sarić je dobio žuti karton. Faulirao je Asensija s leđa.

38' - Sada su Španci panično reagovali u svom kaznenom prostoru i izbili loptu u korner.

35' - Deset minuta do kraja poluvremena. Nekoliko igrača obje selekcije je otišlo na zagrijavanje. Možemo očekivati prve izmjene već na startu drugog poluvremena.

31' - Bičakčić je bio uspješniji u duelu s Moratom pred našim golom. Treći korner za Španiju. I on je prošao bez uspjeha po domaći tim.

30' - Pola sata igre u Las Palmasu. Ništa-ništa ako izuzmemo Višćinu priliku u prvoj minuti.

28' - Suso je sada pokušao iz daljine. Gađao je sa 20 metara, ali nije bio precizan.

24' - Drugi korner za Španiju. Džeko izbija loptu iz kaznenog prostora.

23' - Džeko je sjajno uposlio Višću koji je usporio kontranapad Zmajeva, Španci su se vratili i oduzeli mu loptu. Šteta, ovo je bio obećavajući napad naše selekcije.

21' - Prvi žuti karton na susretu. Dobio ga je Gaya nakon prekršaja nad Višćom.

19' - Sada je i kapiten domaće selekcije Isco šutirao van kaznenog prostora, ali lopta odlazi daleko preko gola.

16' - Opasno je bilo sad pred našim golom! Suso je ubacio loptu sa desne strane, Zukanović je odbio loptu do Asensia koji šutira sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac izblokiran i Španija je dobila korner. Nakon kornera nije bilo problema za našu odbranu.

13' - Prvo uzbuđenje pred našim golom. Gaya je ubacio loptu sa lijeve strane, a Zukanovć lagano otklanja opasnost glavom.

8' - Naša selekcija odlično stoji na terenu, Španci imaju posjed lopte, ali sve se odvija na sredini terena.

4' - Španija je prebacila brzo težište igre na našu polovinu terena.

1' - Višća je nakon 20-ak sekundi šutirao iz daljine, Arrizabalaga brani.

1' - Susret je počeo. Prvi sa centra su krenuli Zmajevi.

20:45 - Početni udarac na meču izvest će David Silva koji se nakon završetka Svjetskog prvenstva u Rusiji oprostio od dresa Španije.

20:42 - A sada ide himna Španije.

20:41 - U toku je intoniranje himne BiH.

20:39 - Igrači izlaze na teren. Uskoro će uslijediti intoniranje himni.

20:38 - Pravdu će dijeliti portugalski arbitri. Glavni sudija meča je Carlos Miguel Taborda Xistra, a asistirat će mu Rui Tavares i Alvaro Mesquita.

20:37 - Do sada su Zmajevi sedam puta igrali protiv Španije i nikada nisu slavili. Furija je pobijedila pet puta, dok su dva susreta završena bez pobjednika.

20:36 - Zmajevi traže desetu uzastopnu utakmicu bez poraza, što bi bio rekord u historiji našeg državnog tima.

20:35 - Ovo je izuzetno neiskusan sastav, a svih 11 igrača zajedno ima 97 nastupa. Za usporedbu, Edin Džeko sam ima 98 nastupa.

Samo su Isco, Morata i Asensio sa 35, 26 i 19 utakmica već prekaljeni reprezentativci, dok ostalih osam igrača ima ukupno 17 nastupa. Posebno neiskusna je zadnja linija u kojoj je Hermoso debitant, Llorente ima jedan, a Arrizabalaga, Jonny i Gaya po dva nastupa.

20:34 - Sastav Španije izgleda ovako: Arrizabalaga, Jonny, Llorente, Hermoso, Gaya, Ceballos, Asensio, Rodri, Suso, Isco i Morata.

20:33 - Luis Enrique je odlučio na teren poslati izuzetno podmlađen sastav, te će od prvotimaca u startnoj postavi igrati jedino Isco.

20:32 - Naša selekcija će igrati u sljedećem sastavu: Šehić, Cimirot, Bičakčić, Zukanović, Nastić, Gojak, Bešić, Sarić, Višća, Krunić i Džeko.

20:31 - Selektor Zmajeva Robert Prosinečki je napravio pet promjena u odnosu na posljednji duel protiv Austrije.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice koja se igra u Las Palmasu između reprezentacija Španije i Bosne i Hercegovine. Meč se igra na stadionu Gran Canaria s početkom u 20:45 sati.