0

Sarajevo u prijateljskom susretu savladalo Vitez rezultatom 1:0

Piše: D. B.
(Foto: Davorin Sekulić/Klix.ba)
Sarajevo je u prijateljskom susretu odigranom na pomoćnom terenu stadiona Koševo u prijateljskom susretu savladalo ekipu Viteza rezultatom 1:0.

Prvu priliku na utakmici je imao Todorović novi igrač Sarajeva koji je je šutirao u 5. minuti, ali nije pogodio. Petnaest minuta kasnije je loptu dodao također novajliji u bordo dresu Melunoviću, koji nije uspio pogoditi mrežu Vitežana. Danas aktivni Todorović je šutirao i u 27. minuti, ali ponovo nije imao sreće. Ipak, domaći su u vodstvo stigli u 29. minuti golom Tatomirovića. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice je trener Bordo ekipe Dragan Jović napravio nekoliko izmjena. Igrači Sarajeva su i dalje bili bolji protivnik na terenu. Igrala se 70. minuta kada je sjajnu priliku, jedan na jedan s golmanom Viteza, propustio Plakalo. Na njegovu žalost, lopta je pogodila stativu. Još jedan novi igrač u dresu Sarajeva, Osmanagić, zbog prekršaja je dobio žuti, a nakon prigovora i crveni karton.

Utakmica je završena rezultatom 1:0 u korist Sarajeva.