La Liga
2

Real Sociedad na Anoeti savladao Granadu u finišu susreta i poslao je u Segundu

U 35. kolu španske La Lige Real Sociedad je na Anoeti dočekao Granadu, a domaćin je slavio rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Oyarzabal je primio loptu na desnoj strani i u petercu pronašao Velu kojem nije bilo teško poslati loptu iza Ochoinih leđa za 1:0.

Sredinom drugog poluvremena gosti su izjdnačili. Lopta je došla na desnu stranu do Foulquiera, koji ubacuje loptu u peterac, a Ramos glavom pogađa Rullijevu mrežu za 1:1.

Samo dvije minute kasnije domaćin je mogao ponovo povesti, ali je Juanmi sa ivice kaznenog prostora pogodio prečku.

Real Sociedad je do kraja susreta nastavio sa napadima, a do tri boda je stigao u 84. minuti susreta. Canales je pronašao Juanmija u kaznenom prostoru koji postiže deseti pogodak u sezoni.

U 88. minuti Sociedad je mogao i ubjedljivije slaviti, ali je Canalesov šut iz slobodnog udarca sa 25 metara fantastičnom paradom spasio Ochoa.

Tony Adams tako ni iz četvrtog pokušaja na klupi Granade nije uspio doći ni do boda, a ovim porazom ekipa je i definitivno ispala u Segundu.