Elbasan
131

Tok utakmice / Prijateljska utakmica: Albanija - BiH 1:2

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je na stadionu Elbasan Arena u Elbasanu u prijateljskom meču gostovala reprezentaciji Albanije i slavila je rezultatom 2:1. Tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
  • Kraj utakmice. Zmajevi su slavili rezultatom 2:1.

90+4' - Kakva intervencija Begovića! Latifi je šutirao glavom sa pet metara neometan, ali Asmir sjajno brani!

90+4' - Još 60 sekundi igre. Albanija je bacila sve karte u napad.

90' - Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade u drugom poluvremenu.

88' - Zukanović ruši Roshija. Slobodan udarac za Albaniju sa desne strane. Loš centaršut Alijia.

87' - Finiš susreta. Albanija pokušava svim silama doći do izjednačenja.

83' - Ubačaj iz slobodnjaka sa lijeve strane, Cikalleshi najviši u skoku, ali šutira preko gola.

82' - Brza kontra Albanije, Šunjić otklanja opasnost ispred Begovićevog gola.

80' - Cikalleshi šutira sa dvadesetak metara pravo u Begovića.

78' - Kodro ide vani, ulazi Pavlović. Kod Albanije ušao je Cikalleshi umjesto Llullakua.

77' - Albanci traže penal. Balaj je pao u kaznenom prostoru Zmajeva nakon duela sa Đumićem.

73' - Duljević je izborio slobodan udarac na dvadesetak metara od Hoxhinog gola. Ajeti je dobio žuti karton. Loš šut Zukanovića.

71' - Povrijeđeni Jajalo ide napolje, umjesto njega ulazi Vrančić. Izmjena i kod Albanije, ušao je Latifi a izašao Hyka.

68' - Lulić je izašao, umjesto njega u igri je Duljević.

68' - Gol za Albaniju. Nakon kornera Balaj je ostao sam na petercu i glavom zabija za 2:1.

68' - Novi napad Albanije po lijevoj strani, Zukanović šalje loptu u korner.

63' - Albanci konstantno napadaju po svojoj lijevoj strani tokom čitavog susreta. Zmajevi kontrolišu igru i ne dozvoljavaju domaćinu da ozbiljnije zaprijeti.

59' - Džeko izlazi, ulazi Bajić. Roshi mijenja Memushaja.

54' - Memushaj izvodi slobodan udarac, od svega samo korner za Albaniju.

52' - Bez većih uzbuđenja na otvaranju drugog poluvremena.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Oba selektora su mijenjala. Cimirot je zamijenio Prcića u redovima BiH. Strakoshu je na golu Albanije zamijenio Hoxha, a Allu je zamijenio Ajeti.

• Kraj prvog poluvremena. Zmajevi vode rezultatom 2:0.

45' - Jedna minuta sudijske nadoknade.

44' - Novi korner za Albaniju.

42' - GOOOL! Lulić pogađa nakon Kodrine asistencije. Prethodno su Krunić i Džeko odigrali sjajan dupli pas.

40' - Pet minuta do kraja prvog poluvremena. Ništa značajno se ne dešava na terenu.

40' - Povrijeđeni Vranješ izlazi, ulazi Stevanović.

32' - Veliki pritisak Albanije, ali naša odbrana je sigurna.

30' - Albanija ima posjed lopte, ali bez konkretnog učinka.

26' - Hyka u akciji, srećom po Begovića pobjegla mu je lopta.

25' - Panika u našim odbrambenim redovima, novi korner za Albance.

23' - Aliji ubacuje sa lijeve strane, Đumić interveniše i Begović hvata loptu.

20' - Albanija je krenula malo ofanzivnije ka Begovićevom golu, no naša odbrana uspješno odolijeva svim napadima domaćina.

14' - Llullaku je sjajno prošao po lijevoj strani, ali Begović hvata loptu nakon njegovog centaršuta.

12' - Prvi korner i za našu selekciju. Džeko šutira preko gola.

10' - Prvi korner za Albaniju. Naša odbrana je sigurna.

7' - GOOOL!!! Edin Džeko pogađa iz penala! To je njegov 50. pogodak u dresu reprezentacije BiH.

6' - Džeko je iskoristio veliku grešku odbrane Albanije, ali je Hysaj izvadio loptu sa gol-linije. U nastavku akcije dosuđen je penal za naš tim nakon što je srušen Krunić!

5' - Naša reprezentacija kontroliše igru u uvodnih pet minuta susreta, ali bez većih prilika.

1' - Utakmica je počela. Sretno Zmajevi!

17:58 - Sada ide albanska himna.

17:57 - Igrači obje reprezentacije su izašli na teren. Slijedi intoniranje himni. Prvo himna Bosne i Hercegovine.

17:55 - Tribine Elbasan Arene su poluprazne pet minuta prije početka susreta. Očito da Albance baš i ne zanima susret protiv Zmajeva.

17:52 - Za Albaniju igraju Strakosha, Alla, Hysaj, Veseli, Basha, Memushaj, Llullaku, Kukeli, Allji, Balaj i Hyka.

17:50 - Mehmed Baždarević je napravio čak deset promjena od susreta sa Gibraltarom. Za Zmajeve će od prve minute igrati Begović, Vranješ, Đumić, Šunjić, Zukanović, Jajalo, Krunić, Prcić, Lulić, Džeko i Kodro.

17:49 - Jedine takmičarske susrete odigrali smo u kvalifikacijama za Euro 2012. U Albaniji je 8. oktobra 2010. godine bilo 1:1, dok je 7. juna 2011. godine naša selekcija slavila sa 2:0.

17:48 - Naša selekcija je svoju prvu zvaničnu utakmicu odigrala upravo protiv Albanije u gostima 30. novembra 1995. godine kada smo izgubili rezultatom 2:0. Potom smo uzvratili domaćinstvo 24. aprila 1996. godine a susret je završen bez pogodaka.

17:46 - Ovo će biti peti susret naše i albanske reprezentacije. Obje ekipe imaju po jednu pobjedu, dok su dva susreta završena bez pobjednika.

17:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice u kojoj se sastaju reprezentacije Albanije i Bosne i Hercegovine. Meč počinje u 18 sati sa direktnim prijenosom na Face TV-u.